Met een unieke spaaractie wil ‘Dranken Jo’ onder de noemer ‘Alle B’tjes helpen’ lokale jeugd- en sportverenigingen steunen. “We hebben 10.000 euro voorzien, te verdelen over 16 deelnemende verenigingen.” Zo toont Jo Van Heesbeke (55) nog eens dat zijn hart klopt voor de lokale verenigingen.
Dranken Jo bestaat 15 jaar. “Ik zat in een midlife-crisis,” blikt Jo terug. “Ik wilde eens iets anders en kon mijn vrouw overtuigen om mee in dit verhaal te stappen. En dat hebben we ons nog niet beklaagd.”
Jo heeft eigenlijk voluit John, zijn pa was uit het Antwerpse afkomstig, maar opgroeien deedJo op Krottegem. En nu woont hij er weer. “Ik heb een verleden bij Spa, ik zat dus al in de drankensector. Ik deed er van alles, van merchandising tot district manager. Zo kwam ik ook wel in contact met drankencentrales. En ik wist dat Dranken Reyntjes, zoals de zaak hier in de Populierstraat voorheen noemde, over te nemen stond.”
Veel trouwe klanten: van particulieren tot horeca
Ook echtgenote Marianne Demets, die kleuterleidster was, gaf haar job op. “Eerst tijdelijk, vervolgens definitief. We verhuisden uiteindelijk ook van de Gitsestraat naar hier, hoewel we er een mooie woning hadden. Maar ook hier was een woning bij, na de nodige verbouwingen konden we naar hier komen.”
Met Janne (25), Jelle (23) en Lore (21) heeft het gezin ook drie kinderen. Jo zelf heeft een volleyverleden. “Ik haalde nog de nationale jeugdselecties, trainde nog mee bij Knack A, maar speelde uiteindelijk vooral bij Knack B. Daarna trok ik nog naar Roepovo en Webis, waar ik ook nog trainer was. Nu ben ik vooral nog supporter van Knack.”
Toen in 2010 Reyntjes werd overgenomen ging hij ook op zoek naar een andere naam. “En dat moet je zo simpel mogelijk houden, dus werd het Dranken Jo. Sinds 2018 varen we ook onder de vlag van aankoopcentrale Prik&Tik. In 15 jaar tijd hebben we een mooi klantenbestand kunnen opbouwen. Dat zijn particulieren die naar hier komen, maar ook bedrijven en horeca waar we gaan leveren. We doen ook heel wat evenementen, vooral in een straal van 15 kilometer. En zo kom ik ook steeds in contact met verenigingen.”
Jo en zijn echtgenote krijgen ook nog de hulp van drie personeelsleden, in de zomer komen daar nog jobstudenten bij. “We staan hier vooral bekend om de gemoedelijkheid, de familiale sfeer. 80 procent van onze klanten kennen we bij naam.”
Mee op verplaatsing naar Istanbul
Ook de kinderen van het gezin zijn ondertussen ‘Bekende Roeselarenaars’. “Janne werd prematuur geboren, kreeg zes maanden na haar geboorte een zware trombose. Maar het blijft een vrolijke meid die overal mee naar toe trekt en iedereen zou knuffelen. Velen kennen haar ook. Jelle is zopas opnieuw Belgisch Kampioen ropeskiping geworden en Lore werd al gehuldigd als Olympisch G-sportatlete. Zelf ben ik ook nog volleyscheidsrechter van de D-reserven, waar Lore vroeger speelde. En ik ga dus ook mee met Knack, zelfs op verplaatsing naar Istanbul straks. Knack neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. Met mijn echtgenote doen we ook graag citytrips, liefst naar warme bestemmingen.”
Maar ondertussen heeft Jo ook een nieuwe actie uitgedokterd. “Heel wat verenigingen of kleinhandelaars werken bijvoorbeeld met Panini-stickers, de actie ik hier uitrol is in samenwerking met een Nederlandse firma. Die actie heet ‘Alle B’tjes helpen’. Het komt er op neer dat wie hier voor 10 euro koopt een bitje ontvangt, een soort jeton. Er zullen hier kokers opgesteld staan waar je die jetons in kunt stoppen. We hebben 10.000 euro aan de kant gezet. Die zullen we dan verdelen over de verenigingen, wie het meeste jetons gespaard heeft, krijgt ook een groter aandeel.”
Dit zijn de 16 verenigingen
Het gaat ook om 16 verenigingen waarmee Jo op een of andere manier een band mee heeft: KSV Rumbeke, Knack Volley jeugd, Bevo Roeselare, KSA BeBo, Jumpfun, COS Rope Skippers, Chiro Nele Beveren, Jong VK Kachtem, TPC Rumbeke, Rugby RSL, Judoclub Ardooie, Handbal Roeselare, Vision 21 Roeselare, Scouts Rumbeke en Dosko Beveren. “Particulieren die hier komen kunnen voor een vereniging sparen, ook wie niet echt aan een van die verenigingen verbonden is. Maar ook als die vereniging op pakweg een kerstmarkt staat en hier aankoopt, dan gaan die jetons bij hun totaal. Het is ook eens iets anders dan de traditionele getrouwheidskaart die veel winkels hanteren.”
De actie start op maandag 1 december en loopt tot zaterdag 10 januari.