Chiro Pendoender uit Rekkemm neemt afscheid van patattenschilmachine

Tijdens een mooie afscheidsplechtigheid met geïmproviseerde lijkwagen en rouwkrans werd een minuut stilte in acht genomen. © CB
Redactie KW

Chiro Pendoender nam afscheid van de patattenschilmachine. Koks, gewezen koks, volwassen begeleiders van nu en toe brachten samen met de huidige leiding een laatste groet aan de oude en versleten ‘petattenskelmachine’.

Kookouder Eric Vanthournout kocht in 1982 als directeur van de gemeenteschool de (tweedehandse) schilmachine aan voor de schoolkeuken. Ze werd ook gebruikt op de Chirokampen en verhuisde later definitief naar de Chirokeuken.

Na vele jaren dienst en talrijke kilo’s patatten weigerde de machine tijdens het laatste bivak plots dienst. Bij verder nazicht bleek dat de schilmachine te oud is voor herstel en de kosten zwaarder wegen dan de aankoop van een nieuwe, lichtere en moderner exemplaar. Tijdens een mooie afscheidsplechtigheid met geïmproviseerde lijkwagen en rouwkrans werd een minuut stilte in acht genomen.

(CB/foto CB)

Lees meer over:

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise