De onduidelijke communicatie van de overheid en de publicatie van het ministerieel besluit dat vrijdagavond gepubliceerd werd op de website van het Belgisch Staatsblad, maakt dat de vestigingen van Supra Bazar zaterdag en ook zondag gesloten blijven.
Niet alleen de door de lockdown opgesloten klussers, maar ook de uitbaters van doe-het-zelfzaken keken hoopvol uit naar zaterdag 18 april, de dag dat doe-het-zelfzaken weer open mochten. Ook het team in de Tieltse vestiging van Supra Bazar dat met zijn 5 winkels een begrip is in West- en Oost-Vlaanderen was er klaar voor. Desondanks lag de parking van de Tieltse vestiging er zaterdagmiddag verlaten bij.
Tot vrijdagmiddag was er toestemming van de stad Tielt om te openen. Schepen van Economie Hedwig Verdoodt kwam zelfs te plaatse kijken en toonde zich na een rondgang zeer positief over alle inspanningen die de mensen van Supra Bazaar genomen hadden om alles in goede banen te leiden. Helaas werd deze toestemming vrijdagavond weer on hold gezet gezien men eerst het ministerieel besluit wou afwachten.
Een grote ontgoocheling voor filiaalhouder Koen Jonckheere die niets anders kan doen dan vaststellen hoe zaterdag de ene na de andere auto en fietser de parking opreed en rechtsomkeer moest maken.
“Niettegenstaande dat het voor iedereen hetzelfde zou moeten zijn, is het wel jammer te moeten vaststellen dat gelijkaardige winkelconcepten van concullega’s in pakweg Roeselare, maar ook in Pittem hier een kleine 6 kilometer verder, wel gewoon open zijn. Ik ga dus zeker niet ontkennen dat ik me in die zin een beetje gestraft voel en het ervaar als oneerlijk concurrentie, omdat wij net zoals de burger heel trouw en braaf met de opgelegde coronamaatregelen omgaan”, vertelt Koen Jonckheere.
“Zowel de schepen van economie als de burgemeester hebben na de primaire bezorgdheid voor de volksgezondheid zeer snel hun nek uitgestoken voor de Tieltese handelaars, wat ik en ik denk met mij heel wat andere handelaars zeer apprecieer. Ik kan dan ook alleen maar vaststellen dat zelfs zij in het ongewisse gelaten worden.”
“Zaterdagmorgen had ik nog contact met burgemeester Luc Vannieuwenhuyze die me liet weten samen met de burgemeesters van de omliggende gemeenten in een WhatsApp groep te zitten en dat ze samen bekijken wat er mogelijk is, maar dat men de reactie van de gouverneur wil afwachten.”
Voorzorgsmaatregelen genomen
“Als de gouverneur dus beslist dat we maandag allemaal mogen openen, gaan we open. Beslist hij dat we allemaal dicht moeten blijven, zal ook hier de deur gesloten blijven. Het kan echter niet dat wij gesloten blijven als er hier 6 kilometer verder wel een zaak open is! Komt er geen duidelijk antwoord van de gouverneur of hogere overheid gaan we sowieso maandagmiddag om 13 uur open“, geeft Koen Jonckheere nog mee, die zich trouwens sterk maakt dat die opening minstens volgens dezelfde voorwaarde als die van de voedingswinkels zal gebeuren.
Volgens de beschikbare oppervlakte van het doe-het-zelfgedeelte mogen er 350 mensen gelijktijdig in de zaak winkelen. “Wij voorzien 50 ontsmette winkelkaren, wat dus betekent dat we maar 1/7 van het toegelaten aantal personen binnenlaten. Momenteel zijn de mensen van de doe-het-zelfafdeling al twee dagen in de weer zodat alles klaar was en het doe-het-zelfgedeelte perfect had kunnen openen. Er werd hard gewerkt om plexiplaten te voorzien, lijnen gemarkeerd, er zijn voldoende ontsmettingsmiddelen. Er is zelfs de duidelijke afspraak dat goederen uit het niet doe-het-zelfgedeelte die ondanks al onze inspanningen toch aan de kassa aangeboden worden onverbiddelijk aan de kant gezet zullen worden’, besluit Jonckheere.
(WM)