Straathond uit Indonesië na anderhalf jaar verenigd met Bruggeling Dieter Crevits

Het weerzien was hartverwarmend. © GF
Redactie KW

Na een adoptiestrijd van anderhalf jaar en vijf door corona afgelaste vluchten kon Dieter Crevits (40) uit Brugge deze week – duidelijk geëmotioneerd – de Indonesische straathond Sofi in de armen sluiten. Begin maart vorig jaar vond hij de viervoeter in een rioolbuis, toen hij door het uitbreken van de coronacrisis maandenlang vast zat in Indonesië. “De band tussen ons is zó groot”, vertelt de man, die blij is dat het hondje een warme thuis krijgt in ons land.

Begin maart 2020: corona is al volop in de actualiteit, maar de wereld draait nog grotendeels door. Zo ook het leven van Dieter Crevits, actief bij baggerbedrijf Jan De Nul. “Ik was in Indonesië aan het werk op een scheepswerf toen de coronacrisis volop uitbrak”, getuigt hij.

“Al snel kwam het besef dat terugkeren naar België geen evidente opdracht zou worden. En dat bleek ook zo …” Drie maanden zou Dieter uiteindelijk vastzitten op het eiland. Een plezierreisje werd het allerminst. Verder dan de scheepswerf en de boot kwam de Bruggeling niet. Het is op die werf dat hij onverwacht een grote steun vond: Sofi, een straathond.

“Ik zag haar zitten in een rioolbuis”, doet Dieter z’n verhaal. “Ze was nog een kleine puppy en er was niemand in de buurt om haar te verzorgen. Ik voelde meteen de chemie en besloot haar mee te nemen.”

Dierenarts

De man verzorgde het beestje, gaf haar een naam en eten. Haar meenemen naar een plaatselijke dierenarts om haar de nodige vaccinaties te geven, bleek evenwel moeilijk door de plaatselijke coronaregels. Uiteindelijk kwam Dieter in contact met een plaatselijke organisatie, Indo Animal Travel, die Sofi naar een dierenarts bracht.

Toen Dieter eindelijk weer richting België kon vertrekken, moest Sofi noodgedwongen achterblijven. “Er zijn strenge regels om een dier naar ons land te brengen, maar Sofi zomaar achterlaten? Neen, dat kreeg ik niet over mijn hart.”

Via de organisatie kon de viervoeter terecht bij een plaatselijk gezin in afwachting van de adoptie. De nodige onderzoeken en vaccinaties om Sofi richting België te brengen waren relatief snel in orde, maar de coronacrisis maakte het een helse tocht om de hond naar ons land te krijgen. Goedkoop was het evenmin.

Limburgs gezin

“Vijf keer werd de vlucht afgelast”, zucht Dieter, die met zijn vzw Rescue Romanian Straydogs de voorbije jaren al honderden verwaarloosde honden uit Roemenië een mooie thuis bezorgde in ons land. Toch was de band met Sofi zó groot dat hij ook haar absoluut naar ons land wou halen. Deze week was het grote moment dan eindelijk voor aangebroken. Sofi landde op Schiphol.

Woensdagochtend was het een blij weerzien tussen Dieter en Sofi. De voorbije tijd ging de Bruggeling op zoek naar een geschikt gezin om de hond hier in België op te vangen.

“Oorspronkelijk was het de bedoeling om haar zelf in huis te nemen. Maar ondertussen heb ik een ander hondje in nood opgevangen bij mij thuis en plaats voor twee honden is er niet. Ik ben dan ook enorm blij dat Sofi alsnog in een warm nest terecht zal komen”, aldus Dieter, die geen seconde spijt heeft van alle moeite om het hondje hier te krijgen.

De viervoeter heeft nu een nieuwe thuis bij een gezin in Limburg. “Ik zal Sofi nog héél vaak bezoeken en als haar baasjes tijdelijk opvang zoeken door een reis, mag ze zéker komen.”

(MM)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise