Gevangeniswezen reageert op zelfdoding bejaarde man die z’n vrouw vermoordde

Het overlijden van de moordenaar doet vragen rijzen rond de omstandigheden en de bewaakte omgeving van de man in de gevangenis van Brugge. © TP
Redactie KW

Er kwam donderdag een onverwachte wending in de zaak van de recente Torrepoort-moord in Ieper. De 81-jarige man die vorige maand werd aangehouden op verdenking van de moord op zijn 82-jarige vrouw, heeft zelfmoord gepleegd in de gevangenis van Brugge. Na een eerdere poging tot zelfmoord rijzen vragen over z’n bewaakte omgeving. Het gevangeniswezen reageert kort op de zelfdoding.

Het overlijden van de moordenaar doet vragen rijzen rond de omstandigheden en de bewaakte omgeving van de man in de gevangenis van Brugge, vooral omdat de man zich kort na de moord al eens van het leven probeerde te beroven. “Wij stellen ons diezelfde vraag”, aldus z’n advocate Marlies Demeersseman.

“Onderzoek loopt”

Het gevangeniswezen blijft voorlopig op de vlakte. “Ten eerste betuigen we onze oprechte deelneming aan de familie’, laat Valérie Callebaut, woordvoerder van het gevangeniswezen, weten in een korte reactie. “We bevestigen dat het om zelfmoord gaat. De man verbleef in het PCB van Brugge in het medisch centrum. Na vaststelling van de feiten werd door het medisch personeel een reanimatiepoging ondernomen en werd de mug opgeroepen. De mug-arts stelde helaas het overlijden vast. Zoals de procedure voorschrijft, hebben we het parket en de politie op de hoogte gebracht. Het onderzoek is lopende.” (TP)

Wie met vragen zit over zelfdoding, kan terecht bij de Zelfmoordlijn op het gratis nummer 1813 en op de website www.zelfmoord1813.be

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise