Ook zondag is Torhoutse LEGO-beurs nog open: “Met indrukwekkende maanbasis”

Prachtige creaties in LEGO, daar staan ook de kinderen met open mond van te kijken. © Johan Sabbe
Johan Sabbe

Na drie succesvolle edities met in totaal om en bij de 6.500 bezoekers organiseert de club Brickantiers dit weekend voor de vierde keer de LEGO-beurs Bricks for All. Op zaterdag was het bij momenten al op de koppen lopen en op zondag 23 maart zal dat niet anders zijn. Plaats van gebeuren is de campus Eureka aan de Rijselstraat in Torhout.

De beurs is zondag doorlopend van 10 tot 17 uur toegankelijk. De toegangsprijs bedraagt maar 5 euro. Kinderen onder de 5 jaar komen er gratis in.

Expositie, verkoophal, speelhoek en cafetaria

Christophe Van Linthoudt en Peter Watthy zijn twee van de initiatiefnemers. Ze leiden de beurs samen met een groep ijverige vrijwilligers in goede banen. De Brickantiers richten zich tot al wie LEGO bouwt, verzamelt en/of interesse heeft voor het blokje dat al decennia lang generatie na generatie blijft boeien. Tijdens de beurs is er meer dan 1.000 m² voorzien voor de expositie van de LEGO-creaties. Ook zijn er een verkoophal, een speelhoek en een cafetaria ingericht.

Er worden uitsluitend nieuwe bouwwerken getoond. “Een van de vele blikvangers is een creatie door De Brickantiers”, zegt Christophe Van Linthoudt. “Het gaat om een indrukwekkende maanbasis van ruim 12 m² met verschillende ruimtestations die met elkaar verbonden zijn door middel van ruimtetunnels. Aan dat staaltje van LEGO-creativiteit werkten 43 leden mee. Het bestaat uit vele duizenden steentjes. Op zich al de moeite waard om langs te komen.”

Podium van Rammstein in LEGO-blokjes

Het podium van de Duitse metalband Rammstein in LEGO-blokjes? Geen probleem voor LEGO-master Jan Lewyllie, die het heeft gemaakt. Het is tijdens Bricks for All te zien. Er komen trouwens verschillende LEGO-masters langs die op televisie te zien waren. Hen ontmoeten, is dus mogelijk.

CoderDojo Belgium, een organisatie die kinderen en jongeren van 7 tot 18 jaar in clubverband leert programmeren, draagt eveneens bij aan de beurs. Wie dat wil, kan ter plaatse leren om LEGO-robots aan te sturen.

“Torhout is nu al voor de vierde keer LEGO-land”, aldus een tevreden Christophe. “We genieten met ons initiatief zelfs internationale belangstelling. We doen er dan ook alles aan om de beurs aantrekkelijk te maken.”

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content