In het MMI van Kortemark volgen momenteel 22 leerlingen les in de OKAN-klas. OKAN staat voor onthaalklas voor anderstalige nieuwkomers. Het is de bedoeling dat de jongeren in een jaar tijd Nederlands leren en daarna in een reguliere klas de lessen volgen.
OKAN is meer dan Nederlandse les alleen, zo zetten de leerkrachten ook volop in op samenwerking met heel wat partners in de gemeente. “We zetten enorm in op verbinding met lokale partners in de gemeente”, aldus OKAN-leerkracht Marlies Dejonghe. Zo zijn we vaak terug te vinden in wzc De Bottelarij om er met de bewoners en onze leerlingen te gaan wandelen of gezelschapsspellen te spelen. Het is mooi om de klik te zien tussen de bewoners van het woonzorgcentrum en onze leerlingen. Heel wat jongeren laten zich van hun meest zorgzame kant zien. Onze leerlingen zijn allemaal tussen de 12 en 17 jaar oud en komen onder andere uit Roemenië, Kosovo, Afghanistan, Italië, Syrië, Turkije, Marokko, Syrië, Georgië, Somalië, Rusland en Spanje. Daarnaast is er nog een leuke samenwerking met de Stationshub De Stoasje. Onze leerlingen kijken ernaar uit om daar naartoe te gaan. Ze helpen mee met een kookactiviteit of ze helpen knutselen. Dit doet deugd voor beide partijen.”
Praattafels
“De komende dagen gaan we ook een handje toesteken in de bibliotheek voor de verkoop van oude boeken. Om nog meer in te zetten op integratie en connectie met de gemeente, organiseerden we voor onze leerlingen zogenaamde praattafels. Daar nodigden we mensen uit Kortemark en omstreken uit om een praatje te komen maken met onze leerlingen, bij een kopje koffie en een stukje cake. Er werd gewerkt met themakaartjes, zodat het gesprek nooit stilviel. Voor onze leerlingen is het vaak een verademing om eens met iemand te kunnen praten in het Nederlands, zelfs al gebeurt dat met handen en voeten of wordt er al eens gebruik gemaakt van een handige vertaalapp. We mogen toch stellen dat we dit jaar echt twee klasjes heel gemotiveerde anderstaligen hebben die zo snel mogelijk de taal onder de knie willen hebben, want ze beseffen maar al te goed dat de taal de basis is van alles”, besluit Marlies. (Jeffrey Dael)