Matthieu Bonne is in Oostende aan een nieuwe wereldrecordpoging begonnen. De Bredenaar wil in 24 uur maar liefst ruim 21.000 vrijworpen scoren in de Coretec Dôme, de Oostendse basketbaltempel van topclub BCO. “Wat ik doe vergt veel van mijn lichaam”, aldus Bonne.
Zondagavond om 20:00 uur staat al maanden genoteerd als de start van een nieuwe worp – en dat mag je deze keer echt letterlijk nemen – naar een wereldrecord. Deze keer gaat het om die van het hoogste aantal vrijworpen scoren in 24 uur. “Ik moet ze effectief scoren. Ernaast telt niet mee”, zegt Mathieu bij de start zondagavond. Ik ben daar al een twee tot drie maanden voor aan het trainen.”
De Bredenaar kwam maar liefst tien kilogram bij voor deze uitdaging. “In mijn bovenlichaam moest ik wat spiermassa opbouwen”, duidt de ultrasporter. “Ik ben veel naar de kine geweest en was urenlang actief in de Coretec Dôme om te trainen. Mijn langste sessie? Tien uur. Ik trainde elke dag en soms zelfs twee keer per dag.”
21.002 vrijworpen
Bonne had ooit de droom om zelf professioneel basketter te worden. “Ik ben nogal klein van gestalte, dus dat was geen evidentie”, gaat het verder. “Toch heeft basketbal me gevormd tot wie ik vandaag ben.” Het huidige wereldrecord staat op 21.001 gescoorde vrijworpen, een record dat gevestigd werd door de Amerikaan Matt Bostic. De Bredenaar moet dus minstens 21.002 vrijworpen scoren om het record te verbreken.
Hoe Bonne zijn slaagkansen inschat? “Dat valt moeilijk in te schatten”, legt hij uit. “Als ik voor iets ga, dan ga ik er ook echt voor. Ik heb me heel goed voorbereid. Ik schat deze uitdaging fysiek heel hoog in. Maar ik heb al voor hetere vuren gestaan op dat vlak. Het wordt een combinatie van uithouding en precisie.”
Grote steun
Bonne wordt – zoals steeds bij zijn uitdagingen – bijgestaan door zijn ouders. “Zij zijn een grote steun voor mij. Ze zijn er altijd bij. Mijn mama beleeft het altijd met een bang hartje, maar achteraf is ze altijd blij dat ze erbij was. Voor deze uitdaging heeft ze minder stress, maar als ik bergen beklim of iets anders doe, dan is het wel anders. (lacht) Mama beleeft dikwijls slapeloze nachten. Wat ik doe vergt immers veel van mijn lichaam. Maar ik word heel goed opgevolgd”, aldus Matthieu.
“Er is een aparte ingang voorzien zodat de supporters niet in mijn gezichtsveld komen. Niet omdat ik ze niet wil zien, maar ik mag niet afgeleid worden.”
Supporters zijn de komende 24 uur alvast welkom om Matthieu aan te moedigen. “Er is een aparte ingang voorzien zodat de supporters niet in mijn gezichtsveld komen. Niet omdat ik ze niet wil zien, maar ik mag niet afgeleid worden. Als de supporters achter me blijven, kan ik me alleen op mijn doel focussen. Er komen per uur een zes tot zeven mensen af om wat te helpen. Ook de spelers van BCO zullen even langskomen. Hun aanwezigheid zal me extra motiveren”, besluit Bonne vlak voor de start.
Een uur na de start van zijn poging zat Matthieu al aan 1.266 gescoorde vrijworpen. Via deze livestream kan je de Bredenaar volgen tijdens zijn wereldrecordpoging.