Maïté Teirlinck, studente lager onderwijs, kan door de coronacrisis haar geplande stages niet afwerken. Als alternatief ontwierp de Beernemse een leerwandeling die kinderen doet bewegen en hen wat bijbrengt over de geschiedenis van hun dorp.
Hogeschool Vives gaf haar studenten de kans om ook zelf met voorstellen te komen om hun stage op een alternatieve manier aan te pakken. Vanuit haar eigen vaststellingen kwam Maïté Teirlinck tot een concreet idee: “Door de huidige coronacrisis zitten kinderen nu noodgedwongen heel vaak binnenshuis, aangezien er strikte regels gelden als je je buitenshuis begeeft. Toch is het net nu belangrijk dat we voldoende buitenkomen en bewegen.” Naast het sportieve leven verloopt ook het onderwijs op een andere manier. Een evolutie waar de studente ook mee aan de slag ging: “De schoolse activiteiten kunnen momenteel niet doorgaan. Eindtermen moeten dus op een andere manier bereikt worden. Leerkrachten doen hun uiterste best om alternatieve methodes te gebruiken zoals onlinelessen en zelfstandig werk. Met mijn idee probeer ik ook met een digitale methode een aantal van die doelstellingen te bereiken.”
Bewegen
Genoeg vaststellingen om mee aan de slag te gaan. Aan de hand van een digitaal ondersteunde leerwandeling wil de studente jonge kinderen activeren tot bewegen, maar ze wil de kinderen ook een aantal zaken bijleren over de geschiedenis van hun dorp: “Ik ontwikkelde een wandeling in Beernem, die op een app wordt weergegeven. Door de app te gebruiken kunnen kinderen, eventueel samen met hun ouders, deze wandeling zelfstandig afwerken aangezien de route op de app wordt aangegeven. Daarnaast voorziet de app ook op bepaalde herkenbare punten informatie met zogenaamde highlights.”
“Kinderen kunnen de wandeling makkelijk zonder hun ouders doen”
Dankzij het gebruik van de app kunnen geïnteresseerden de wandeling op elk moment van de dag afwerken. Ook voor de Beernemse erfgoedliefhebbers biedt de wandeling een meerwaarde. Zelfs aan promotiemateriaal dacht de jonge studente lager onderwijs: “Om tijdens deze coronacrisis kinderen en hun ouders in beweging te krijgen door middel van de digitaal ondersteunde wandeling legde ik contact met de onlangs opgerichte Facebookpagina Sportief Beernem, die als missie heeft alle weetjes over sport en beweging in Beernem te delen met elkaar. Zij zullen eerstdaags deze wandeling promoten.”
Inwandelen
Een officiële opening of startmoment van de wandeling komt er door de crisis helaas niet: “Een nieuwe wandeling wordt vaak ook officieel ‘ingewandeld’. In deze coronatijden moeten we zo’n ‘inwandeling’ ook op een alternatieve manier realiseren. Daarom vroeg ik aan burgemeester Jos Sypré, die ook leerkracht lager onderwijs is en dus mijn werk goed kan beoordelen, en de voorzitter van de cultuur- en erfgoedraad Carlos Croene om deze wandeling te helpen maken.” (AVH)