Warenhuisgroep Lidl wil een groot winkelcentrum realiseren op de site Ter Leepe. Chef Kristof Marrannes stopt in het najaar immers de uitbating van zijn sterrenrestaurant.
Chef Kristof Marrannes zet op 30 oktober een punt achter de uitbating van zijn restaurant Ter Leepe, sinds 2009 bekroond met één Michelinster. Op zijn 38ste wil hij nog de tijd hebben om nieuwe uitdagingen in de gastronomie aan te gaan. Maar er is nog een reden: de hele site van Ter Leepe zal verkocht worden aan de warenhuisgroep Lidl, die er een groot winkelcentrum wil realiseren.
Ter Leepe langs de Torhoutsesteenweg in Zedelgem bestaat intussen meer dan 42 jaar en was lange tijd vooral bekend als populaire feestzaal met catering voor huwelijken en andere festiviteiten. Sinds Kristof Marrannes, de zoon van de stichters zich 16 jaar geleden ontfermde over de keuken maakte Ter Leepe ook naam als gastronomisch restaurant van topniveau. Maar daar komt nu een einde aan want op 30 oktober stopt Marrannes met de uitbating van zijn restaurant. Daarmee verliest de gemeente Zedelgem na de stopzetting van Hertog Jan opnieuw een sterrenrestaurant. Marrannes (38) vindt dat de tijd nu gekomen is om te stoppen, wil hij in zijn leven nog een andere uitdaging kunnen aangaan. “Ik heb het met hart en ziel gedaan, het is echt een belangrijk stuk van mijn leven maar tegelijkertijd heb ik me altijd voorgenomen om niet mijn hele leven ditzelfde restaurant te runnen”, laat de chef weten.
Plannen
“Als ik nog iets nieuws wil doen is het nu het moment. En ik heb mooie aanbiedingen gekregen om in de gastronomische sector aan consulting te gaan doen. Er zitten ook mooie buitenlandse projecten in de pijplijn. Zo ben ik ook in nauw contact met een bedrijf dat een mooi restaurant in Marbella in portefeuille heeft. Ook catering verzorgen op cruiseschepen behoort tot de mogelijkheden. Ik ben ook al bezig met plannen voor nieuwe projecten in eigen land. Die moeten ook nog verder uitgeklaard worden. Maar de kans is zeker denkbeeldig dat ik over twee tot drie jaar hier in de regio met een nieuwe zaak zal starten.” Chef Kristof Marrannes wil dus zijn opties open houden maar er is nog een belangrijke reden waarom hij tot deze stap over gaat; zo zegt hij zelf. “Al een tijd geleden heeft de warenhuisgroep Lidl de gronden van Packo hier vlakbij opgekocht. En ze zijn ook met ons in bespreking om de grond van Ter Leepe te kopen. Dat aanbod speelt uiteraard ook een belangrijke rol in de beslissing. Aanvankelijk dacht ik van nog flink te investeren in de vernieuwing van het restaurant, maar nu zijn er dus andere mogelijkheden. De Lidl-groep wil hier een groot winkelcentrum realiseren.”
Marrannes startte zijn eigen gastronomisch concept vanuit het ouderlijke restaurant. Bij zijn aantreden had hij al een gedegen leerschool achter de rug. Al in 2006 kreeg hij de onderscheiding ‘Zilveren Pollepel’. Inmiddels is Ter Leepe dus bekroon met een Michelinster. Marrannes wil in zijn keuken de smaken en aroma’s tot in de finesses benutten en uitwerken. Wie het zelf wil beleven kan nog in Ter Leepe terecht tot 30 oktober van. (PDV)