Het is intussen een traditie geworden, en ook dit jaar vergezelden enkele leerlingen van Talent-is Campus Annuntiata uit Veurne als begeleider enkele bewoners van wzc Ten Anker uit Nieuwpoort op bewonersreis naar Nederland.
Samen met enkele bewoners van het woonzorgcentrum Ten Anker en personeelsleden trokken vijf leerlingen uit de opleiding verzorging bij de start van het schooljaar voor een week naar Bergeijk in Nederland. Leerkracht Wendy Meseure legt uit: “Enkele jaren geleden, in 2016, kwam wzc Ten Anker zelf met de vraag of er geen mogelijkheid bestond om leerlingen mee te sturen als begeleider op de bewonersreis.”
“Ondertussen namen er al heel wat leerlingen deel aan dit mooie initiatief. Het zijn er meestal twee of drie per jaar, afkomstig uit het zesde jaar verzorging. Samen met de leerkrachten uit de opleiding stimuleren we de leerlingen om deel te nemen aan dit project. Vaak twijfelen ze eerst even, maar na een infosessie van enkele begeleidende medewerkers, zijn er altijd enthousiaste kandidaten. Achteraf zijn de leerlingen altijd erg tevreden. Er werd voor deze bestemming in Nederland gekozen omdat de organisatoren van wzc Ten Anker een goede samenwerking en positieve ervaringen hebben met het hotel De Putse Hoeve in Bergeijk.”
Onvergetelijk
De leerlingen én de bewoners blikken terug op een zonnige week, met een bezoek aan struisvogelboerderij Heierhof, een daguitstap naar de Beekse Bergen en een boswandeling in het Laarvenloopje. Er stonden ook (reuze) gezelschapsspelen, een quiz en een animatieavond door Sparkling Magesty op het programma.
“Ik vond het leuk om eens op een andere manier stage te doen”, vertelt leerlinge Nikita. “Ik heb veel bijgeleerd en het waren ook superleuke bewoners.” Leerlinge Elena pikt in: “Als student vond ik dit een heel leuke stage. Het was een onvergetelijke ervaring, vooral omdat we de bewoners er gelukkig mee konden maken. Iedereen was ontzettend dankbaar.” “Je leert de mensen veel beter kennen, ook op een andere manier”, meent ook leerlinge Marion. “Dit was een superleuke bewonersreis met een superteam en superactiviteiten!” besluit leerlinge Tatiana. (MVO)