Ledverlichting langs stuk Groene 62

Er werd nu ook ledverlichting geplaatst langs de Groene 62. (foto PM) © PETER MAENHOUDT
Timmy Van Assche
Timmy Van Assche Medewerker KW

Langs de Groene 62 is sinds kort nieuwe ledverlichting actief. Let wel, het gaat over een deel van het traject, niet over de gehele lengte van de route.

De Groene 62 is een belangrijke fietsverbinding tussen Oostende en Torhout met Gistel als centrale spil. Dagelijks nemen vele pendelaars in alle richtingen de route naar werk of school, tegelijk is het ook gewoonweg een aangenaam traject voor een ontspannend ritje. Hoe dan ook: openbare verlichting is er schaars. “We waren dan ook vragende partij om tussen deelgemeenten Snaaskerke en Moere openbare verlichting te installeren”, zegt burgemeester Gauthier Defreyne (Open Vld). “Alleen zijn niet wij, maar de provincie eigenaar en beheerder van het traject en de grond. Uiteindelijk konden we bekomen dat er openbare verlichting kwam, maar het is wij die met de stad de investering doen. Kostprijs: zo’n 29.000 euro voor 29 verlichtingspalen. Voor de bekabeling werd geen sleuf gegraven om de impact op de aanwezige aanplanting zo laag mogelijk te houden. Lokaal gebeurden er boringen om de aansluitingen op het openbaar net mogelijk te maken.” Nutsmaatschappij Fluvius stapte in het verhaal mee.

Uitbreiden

Concreet is het verlichte traject zo’n anderhalve kilometer, van aan houthandel Leirman nabij de Berkenlaan tot aan de hondenloopweide en tuincentrum Defever in de Zevekoteheirweg. “We hopen natuurlijk dat we in de toekomst nog meer verlichting kunnen installeren langs het traject, tot in onze deelgemeenten. Maar zoals gezegd: hiervoor dienen we in dialoog te gaan met de provincie”, aldus Defreyne. “We beschouwen de Groene 62 als een belangrijk pendeltraject voor wie naar school en werk gaat. De werken die we recent lieten uitvoeren, zijn alvast een goed begin. Want de Groene 62 in het stadscentrum wordt nu al vaak benut door jongeren om naar onder meer het Atlas Atheneum in de Callaertswalledreef te gaan.” Het stadsbestuur investeerde eerder al in een brug over een sloot tussen de Groene 62 en de achterkant van de school. (TVA/foto PM)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise