De Krant van West-Vlaanderen gaat voor de 18de keer op zoek naar de Krak van elke gemeente. Wordt Tom Patteeuw de nieuwe Krak van Wingene? Wie uiteindelijk wint, kom je te weten op donderdag 22 januari.
“Tot 2014 heb ik nooit aan sport gedaan”, bekent Tom Patteeuw (46) uit Zwevezele. “Ik moest dringend op dieet en startte met Start to Run, zoals Bart De Wever. Toen hoorde ik kort daarop over die aanslag tijdens de marathon van Boston en ik dacht: “Daar wil ik volgend jaar bij zijn.” Maar het is niet bij die ene marathon gebleven. Vandaag is hij de trotse bezitter van de 6th Major, met deelnames aan de zes belangrijkste marathons ter wereld: Boston, Tokio, Berlijn, Chicago, New York en Londen. Ondertussen mikt hij al verder en wil hij de nieuwe Nine Star Medal halen, maar dan moet hij ook de marathons van Sydney, Shanghai en Kaapstad lopen. “Soms is het moeilijker om deel te mogen nemen, dan de marathon te lopen”, lacht Patteeuw. (GGM)
Tom Patteeuw is genomineerd voor Krak van Wingene.
Krak is een jaarlijkse stemming van De Krant van West-Vlaanderen waarbij we voor elke West-Vlaamse gemeente op zoek gaan naar iemand die zich het afgelopen jaar enthousiast inzette voor zijn naasten, buurt, gemeente of iemand die het afgelopen jaar een uitzonderlijke prestatie leverde.
Stemmen kan tot en met 11 januari 2026 – 23.59 uur. Op 22 januari maken we de winnaars bekend in De Krant van West-Vlaanderen en op kw.be.