De Oostendse Manon Cordier (17), die tegenwoordig in Bredene woont, is een van de kandidates voor het kroontje van Miss West-Vlaanderen 2022. Op zondag 26 september dingt ze mee naar een plaats bij de kandidates voor Miss België.
Wie het kroontje van Miss West-Vlaanderen binnenhaalt, maakt grote kans om bij de top vijf van Miss België te eindigen, althans als we de statistieken mogen geloven. De winnares van de West-Vlaamse Miss-titel eindigde een keer vijfde, twee keer vierde, twee keer derde en drie keer tweede. Drie keer werd Miss West-Vlaanderen ook Miss België: Annelien Coorevits in 2007, Cilou Annys in 2010 en Justine De Jonckheere in 2011.
Als het van Manon Cordier afhangt, krijgt West-Vlaanderen opnieuw een Miss België. “Alleen heb ik daar niets over te beslissen”, lacht Manon. “Maar uiteraard wil ik graag bovenaan eindigen. In de eerste plaats wil ik Miss West-Vlaanderen worden en als het even kan, ook Miss België. Anders doe je aan deze verkiezing niet mee, toch?”
Ruiterkampioenschappen
De Oostendse jongedame start het nieuwe schooljaar in september in het vijfde jaar in het Vesaliusinstituut waar ze de richting apotheekassistente volgt. Acht jaar lang reed ze nationale kampioenschappen als ruiter. “Ik hoop die carrière nog verder te zetten, want ik hou er enorm van”, vervolgt Manon. Haar droom is echter om in de vastgoedsector te stappen. “Ik ben er eigenlijk nog niet helemaal uit. Ook de politieschool behoort tot mijn grote dromen. Ik heb nog een tweetal jaar om die beslissing te maken, maar nu focus ik me even op Miss West-Vlaanderen.”
In de eerste plaats wil ik Miss West-Vlaanderen worden en als het even kan, ook Miss België
Mensen leren kennen
Manon straalt van zelfvertrouwen, maar blijft toch bescheiden. “Er zijn heel wat leuke kandidates en ik zal sterk uit mijn pijp moeten komen”, weet ze. “Maar zoals steeds moet elk spel gespeeld worden en dat zal ik ook doen. Waarom ik aan Miss West-Vlaanderen deelneem? Ik hou vooral van het sociale errond. Je leert nieuwe mensen kennen en net daarvoor doe ik het. Je kan onmogelijk voldoende mensen kennen in je leven. Ik ben zelf heel sociaal ingesteld en volg de verkiezing al van kleins af. Het is altijd mijn droom geweest om ooit zelf op dat podium te staan. Het is dan ook fantastisch dat ik daar in september zelf mag staan.”
Manon onderging al een fotoshoot voor het jaarboek, de affiches en de flyers en kijkt vooral uit naar wat komt. “Zo’n professionele fotoshoot is echt wel leuk”, gaat ze verder. “Alles verloopt in een gemoedelijke sfeer. Niets overhaast en daar hou ik wel van. Binnen enkele weken komt het repetitieweekend eraan en dan is het aftellen naar het finaleweekend. Ik heb de andere meisjes ondertussen al ontmoet en het zijn stuk voor stuk leuke kandidates.”