Indjarah (29) en Kenzy (27) stappen in aangepaste kledij in het Halloween-huwelijksbootje: “We hebben gewacht tot die datum op een vrijdag viel”

In de trouwzaal kon dit opvallend kiekje geschoten worden van het kersverse bruidspaar, de kinderen en familie.
Wouter Vander Stricht

Vrijdag 31 oktober vond op het stadhuis in Izegem wel een opvallend huwelijk plaats. “Anderen vieren Valentijn, maar ons doet dat niets. Wij houden van Halloween”, zeggen Indjarah en Kenzy. “Dat leek ons dan ook de geknipte datum om te trouwen.” Bruidegom Kenzy en de mannen waren in Peaky Blinders-stijl gekleed, de mama van Indjarah had haar bruidskleed in Victoriaanse stijl helemaal op punt gezet. “We zijn zo ook gaan bowlen…”

Het was schepen Sam Weyts (Vlaams Belang) die het huwelijk mocht voltrekken. “Niet dat we dat speciaal hadden aangevraagd, maar we zijn de partij wel genegen”, klinkt het bij het kersverse huwelijkspaar. Kenzy Joye is uit Rumbeke afkomstig, Indjarah Vanpraet woont ondertussen al tien jaar in Izegem. Ze vormt nu al zeven jaar een koppel met Kenzy.

Kenzy mocht de ring over de vinger van Indjarah schuiven kleine Maecy kijkt toe.

Lady trucker in de bouw

In het dagelijkse leven is Kenzy verknocht aan zijn job als kraanmachinist, Indjarah is een ‘lady trucker’ die straks als chauffeur haar job in de distributie inruilt voor de bouw. “Halloween is al van kleins af mijn favoriete dag”, zegt Indjarah. Ook Kenzy houdt van het ‘donkere’, als metalfan is hij ook vaak in het zwart gekleed.

De mannen hielden het bij Peaky Blinders-stijl…

Indjarah plaatst ook graag tatoeages, maar is daar ondertussen mee gestopt. “Ik was haar proefpersoon”, knipoogt Kenzy.

Schepen hield het luchtig

Een doordeweeks huwelijk was dan ook niet aan het koppel besteed. “Het stond al langer vast dat we op 31 oktober wilden trouwen, maar we hebben gewacht tot de datum op een goede dag viel. En dat was dus dit jaar het geval.”

Schepen Sam Weyts hield het op vraag van het koppel ook luchtig. Ook de familie en getuigen waren in de juiste klederdracht opgedaagd. “Alle mannen waren in de stijl van Peaky Blinders (Britse historische dramaserie, red.) gekleed. We zijn om 11.30 uur getrouwd, daarna zijn we met ons gezelschap nog een broodje gaan eten naar Baguette langs de Rijksweg in Izegem. Om de tijd tot het avondfeest te overbruggen zijn we vervolgens gaan bowlen, en dat allemaal met onze trouwkleren aan”, doet de bruidegom het verhaal.

Mama met naald en draad

De bruid zelf hield het in Victoriaanse stijl. “Ik zie dat enorm graag. De jurk die ik gekocht had, zag er toch niet uit zoals ik hoopte. Mijn mama kan goed overweg met naald en draad en heeft er een prachtjurk van gemaakt.”

Het feest vond tot in de vroege uurtjes plaats in Salons Hof ter Heulebeke in Beselare (Zonnebeke). “Daar keken ze ook hun ogen uit naar ons natuurlijk, ze hebben zelfs foto’s genomen voor hun sociale media. Heel ons feest en de aankleding van de zaal was in de stijl waarvan wij houden. In het menu was ook pompoensoep voorzien. En de cadeautjes die we kregen waren vaak ook in de Halloween-sfeer.”

Weekendje Ardennen

Vakantie zit er niet meteen in voor het koppel. “Geen huwelijksreis, dat is moeilijk met de kinderen. Straks doen we misschien nog een weekendje Ardennen. En een echte huwelijksreis is dan misschien iets voor binnen enkele jaren als de kinderen wat groter zijn.”

Lees meer over:

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise