Goud voor Ludwina en Freddy

Ludwina Limbach en Freddy Reynders varen in een gouden huwelijksbootje. (foto WK)
Wim Kerkhof
Wim Kerkhof Medewerker KW

Freddy Reynders (75) en Ludwina Limbach (71) vierden vorige week hun vijftigste huwelijksverjaardag en kregen daarvoor felicitaties van het gemeentebestuur. Het echtpaar vestigde zich in 1981 in De Haan, na heel wat omzwervingen. “Virginia Beach was prachtig, in Straatsburg woonden we mooi. Maar ook De Haan heeft veel te bieden.”

“Mijn vrouw is oorspronkelijk van Antwerpen, ikzelf heb de eerste acht jaar van mijn leven in Keulen gewoond”, vertelt Freddy, die zijn vrouw leerde kennen toen hij aan de Hogere Zeevaartschool studeerde. “Ik volgde toen een opleiding medisch secretariaat en op een dag was er op de Stadswaag een thé dansant van mijn school. Zoals dat toen de gewoonte was, draaiden ze na de Bamba – ook wel de kuskesdans genoemd – nen tegelplakker en zo ben ik aan Freddy blijven plakken”, glimlacht Ludwina. Zij werd bediende, hij marineofficier.

“Nadat we getrouwd waren, hebben we eerst een tijdje in Lombardsijde gewoond. Maar ik heb altijd op zee gezeten en dat bracht ons eerst van Lombardsijde naar Cornwall – ik voer toen op een Brits fregat – en vervolgens naar Virginia Beach in de VS. Daar woonden we dicht bij de grootste marinebasis ter wereld in Norfolk”, vertelt Freddy.

Rust in De Haan

Drie jaar later verhuisden ze opnieuw, ditmaal naar de Northwood Headquarters, een NAVO-hoofdkwartier in de buurt van Londen. Freddy en Ludwina woonden daarna ook nog drie jaar in Straatsburg. Hun tweelingzoon – Johan en Kim – werd in 1978 geboren in Oostende en in 1981 vonden ze rust in De Haan.

Ludwina zit er in de leesclub van de bibliotheek, en was ook een zestal jaar voorzitter van de plaatselijke KAV-afdeling, tegenwoordig Femma. Op heden is ze nog altijd aangesloten bij Femma Klemskerke. Freddy is graag bezig in de tuin, maar de jubilarissen houden ook van een lekker etentje.

“We hebben op veel plaatsen graag gewoond”, zegt Freddy. “Virginia Beach was prachtig, in Straatsburg woonden we heel mooi. Maar De Haan heeft ook veel te bieden.” Het echtpaar kreeg voor hun gouden jubileum persoonlijke felicitaties van het gemeentebestuur. (WK)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise