Het Kinderfonds Ronald McDonald opent in Center Parcs De Haan zijn tweede vakantiehuis waar gezinnen met een ernstig ziek kind de kans krijgen om op adem te komen. Het fonds wil zo bijdragen aan het welzijn van gezinnen met langdurig gehospitaliseerde kinderen.
Het vakantiehuis in De Haan opent officieel de deuren op 4 april. Families met een ernstig ziek kind kunnen er een weekend, enkele dagen of een week verblijven om even weg te zijn van de dagelijkse zorgen. Op deze manier creëert het Kinderfonds een warme en rustige omgeving voor gezinnen die zich in een moeilijke situatie bevinden en die door hoogoplopende kosten vakantie vaak als eerste van hun lijstje schrappen. “De zorg om het zieke kind neemt een groot deel van hun tijd en energie in, waardoor weinig tot geen ruimte of budget is voor ontspanning of vakantie. Toch is het voor veel gezinnen essentieel om er even tussenuit te kunnen. Ook broertjes en zusjes lijden hieronder, want als een kind ziek is, gaat het hele gezin eronder gebukt”, vertelt Hilde Celeste De Jonge, directeur Kinderfonds Ronald McDonald België.
Symbolische kostprijs
Het vakantiehuis in De Haan is geschikt voor maximaal acht personen en voorzien van alle modern comfort: een eigen terras, een barbecue, vier slaapkamers, twee badkamers, een comfortabele woonkamer en een goed uitgeruste keuken. Gezinnen kunnen er ook profiteren van de vele activiteiten die Center Parcs biedt, zoals het waterpark Aqua Mundo, de speeltuin en de nabijheid van het strand. De all-inprijs voor gezinnen bedraagt 25 euro per nacht voor het volledige verblijf. “Dit is een symbolisch bedrag dat ervoor zorgt dat het verblijf voor iedereen toegankelijk blijft, met dank aan de sponsors en partners van het Kinderfonds”, zegt general manager Caroline Tjeerde. “Door het fonds te steunen, versterken we onze inzet voor meer solidariteit en inclusie en verhogen we het welzijn van een groot aantal gezinnen. Ons park aan de Belgische kust biedt een ideale omgeving waar gasten tot rust kunnen komen en zich verbonden kunnen voelen met de natuur en elkaar, zodat gezinnen de tijd en ruimte krijgen om opnieuw echt met elkaar in contact te komen.”
“Door het fonds te steunen, verhogen we het welzijn van een groot aantal gezinnen”
Het vakantiehuis in Center Parcs De Haan is al het derde verblijf van het fonds in België. Sinds 2019 heeft het Kinderfonds in Jette ook een tweede thuis voor ouders van kinderen die opgenomen zijn in het UZ Brussel. Ouders, broers en zussen kunnen er verblijven op de campus van het ziekenhuis, zodat ze het zieke kind elke dag kunnen bezoeken om hen gerust te stellen en te steunen. Meer dan honderden gezinnen logeerden er al, wat neerkomt op vele duizenden overnachtingen en minstens evenveel ‘welterustenknuffels’ voor kinderen in het ziekenhuis.
Adempauze
“Wanneer een kind ziek is, heeft dat een ingrijpende impact op het hele gezin”, zegt Prof. Dr. Ann De Guchtenaere, arts-specialist kindergeneeskunde in het UZ Gent. “Er zijn vaak ziekenhuisopnames, vele onderzoeken, moeilijke beslissingen,… Voor ouders en broers of zussen van gehospitaliseerde kinderen is het vaak van groot belang om nadien even afstand te nemen van de zorg en samen tot rust te komen. Het tweede vakantiehuis van het Kinderfonds biedt precies deze mogelijkheid. Het is een waardevolle aanvulling op de zorg die we bieden in het ziekenhuis, doordat het families in een rustige en natuurlijke omgeving samenbrengt. Dit vakantiehuis stelt hen in staat om enkele dagelijkse zorgen even achter zich te laten en biedt hen zo een echte adempauze.”
Het fonds heeft grote ambities voor de toekomst en wil zijn steun uitbreiden om zo veel mogelijk gezinnen in het hele land te bereiken. Volgend op de opening van het vakantiehuis in Vielsalm en nu in De Haan, wil het Kinderfonds zijn activiteiten verder ontwikkelen met andere initiatieven, waaronder een project in het Ziekenhuis aan de Stroom (ZAS) in Antwerpen waarvoor de opening gepland staat voor begin 2027.