Mathias Parret neemt afscheid als pastoor van Pastorale Eenheid Sint-Godelieve: “Het waren hier drie mooie jaren”

Pastoor Mathias Parret neemt afscheid op zondag 28 december om 10 uur tijdens een viering in de Sint-Medarduskerk van Eernegem. (foto Coghe)
Sabine Van Eynde
Sabine Van Eynde Medewerker KW

Bisschop Lode Aerts heeft priester Mathias Parret (42) benoemd tot nieuwe deken van het decanaat Oostende-Blankenberge en pastoor van de Pastorale Eenheid Sint-Pieter Oostende. Zijn benoeming gaat in vanaf januari volgend jaar.

Mathias Parret is sinds januari 2023 pastoor-moderator van de Pastorale Eenheid Sint-Godelieve Gistel-Eernegem-Oudenburg en woont in de pastorie in Eernegem, waar hij binnenkort dus afscheid neemt. Zijn benoeming tot deken betekent niet alleen dat hij pastoor wordt van de Pastorale Eenheid Sint-Pieter Oostende, maar ook dat hij voortaan het volledige decanaat Oostende-Blankenberge zal begeleiden en aansturen.

Fijne samenwerking

“Ik zal binnenkort afscheid nemen van de pastorale eenheid waar ik mij drie jaar heb mogen inzetten als pastoor-moderator”, vertelt Parret. “Het waren drie mooie jaren, met een bijzonder fijne samenwerking.” Vanuit zijn woonplaats in de pastorie van Eernegem was hij nauw betrokken bij het kerkelijk leven in Gistel, Eernegem en Oudenburg. Dankbaarheid overheerst wanneer hij terugblikt.

“Ik mocht hier samenwerken met collega-pastoor Edgard Duplacie, met parochieassistenten Els Verplancke en Siobhan Dewulf, met de teamleden, medewerkers en met ontzettend veel vrijwilligers. Ik ben hen allemaal dankbaar dat ik samen met hen onze jonge Pastorale Eenheid ‘Godelieve Ommeland’ mocht mee uitbouwen.” De afgelopen jaren stonden in het teken van vernieuwing, zoeken naar nieuwe vormen van verbondenheid en het samenbrengen van verschillende parochies in één pastorale eenheid. “Dat was niet altijd eenvoudig, maar wel bijzonder verrijkend. Je bouwt iets op vanuit vertrouwen, stap voor stap.”

“Bisdom heeft mij verzekerd dat er spoedig een opvolger zal worden benoemd”

Ook over de toekomst van Godelieve Ommeland wil Mathias Parret iedereen geruststellen. “Het bisdom heeft mij verzekerd dat er spoedig een opvolger zal worden benoemd. Die nieuwe pastoor zal in de pastorie van Eernegem komen wonen om de pastorale taak hier verder te zetten. Dat geeft mij gemoedsrust.”

Sleutelwoorden

De overstap naar Oostende betekent een grote verandering, zowel op persoonlijk vlak als in verantwoordelijkheden. “Ik besef heel goed dat deze nieuwe benoeming een heel grote uitdaging is”, zegt Mathias Parret. “Als deken draag je niet alleen zorg voor je eigen pastorale eenheid, maar ook voor de bredere werking binnen het decanaat.” Toch kijkt hij met vertrouwen vooruit. “Ik ben dankbaar voor alle vriendschap en verbondenheid die ik hier mocht ervaren, want ‘Kerk’ kan je niet alleen vormen, dat doe je samen met anderen.” In Oostende zal hij terechtkomen in een grootstedelijke context, met andere uitdagingen en noden. “Ik hoop ook daar met veel mensen op weg te mogen gaan als christenen in deze tijd. Luisteren, verbinden en nabij zijn, blijven voor mij sleutelwoorden.”

Afscheidsviering

Zijn afscheid in Godelieve Ommeland wordt bewust samen met de gemeenschap beleefd. “Ik neem afscheid op zondag 28 december om 10 uur tijdens een viering in de Sint-Medarduskerk van Eernegem”, kondigt hij aan. “Dat is voor mij een belangrijk moment om iedereen te bedanken.”

De officiële aanstellingsviering in Oostende volgt kort daarna, op zondag 4 januari 2026 om 15 uur in de Sint-Janskerk van Oostende. De viering wordt voorgegaan door bisschop Lode Aerts. “Iedereen is van harte welkom”, benadrukt Mathias Parret. “Het is mooi om die overgang samen met zoveel mogelijk mensen te mogen beleven.” (SVE)

Lees meer over:

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise