Doe een bod op de vroegere Nationale Bank van België: Stad Veurne verkoopt bijzondere gebouw

© GUS
Redactie KW

Nog tot 18 juni kan je op het onlineplatform Biddit een bod doen op het gebouw waar vroeger de Nationale Bank van België gevestigd was en later de stedelijke academie. Nu die academie is verhuisd naar het Suikerpark, wil Veurne dit stukje patrimonium per opbod verkopen. De startprijs is 871.000 euro. Maar wat zijn de mogelijkheden van dit pand en waarom houdt Veurne het niet in eigen portefeuille?

Veurne verkoopt een beschermd monument waar vroeger nog de Nationale Bank van België onderdak vond. Het doet dat via Biddit, het online verkoopplatform van de Belgische notarissen. Het startbedrag is 871.000 euro en biedingen zijn tot 18 juni om 13 uur mogelijk. Het gebouw bevindt zich op de hoek van de Noordstraat en de Pannestraat.

“Het pand dateert uit 1923”, zegt schepen van Patrimonium Elise Sticker (Veurne Plus). “Het was inderdaad oorspronkelijk een filiaal van de Nationale Bank van België, maar sinds 1964 deed het dienst als muziekschool. Het gebouw bestaat uit één auditorium en dertien lokalen. Het gebouw past niet om eigen diensten in onder te brengen, daarom verkopen we het.”

Beschermd als monument

Het was de Nationale Bank die het gebouw liet optrekken naar een ontwerp van architect Camille Van Elslande. Het perceel is gelegen in een woongebied met cultureel, historische en esthetische waarde. Het gebouw zelf is beschermd als monument, maar het pand ligt zelf ook nog eens in een beschermd stadszicht en het ligt in de Unesco-bufferzone Landhuis en belfort. Het mag dus niet afgebroken worden en een nauw overleg met het Agentschap Onroerend Erfgoed zal nodig zijn. Er zijn eveneens een aantal zaken van het interieur beschermd zoals de houten vloeren, ramen, plafonds en de inkomdeuren.

Wat is er dan mogelijk met dat gebouw? Een woonproject is niet uitgesloten. De panden zijn gebouwd rond een binnentuin. In het dossier staat dat er acht tot elf woonentiteiten kunnen ingericht worden. Ook een commerciële functie, horeca, handel, diensten en recreatie zijn opties. Een moeilijkheid is het parkeren. Het zal niet evident zijn om dat te organiseren op het perceel zelf.

Op de website van Biddit lezen we dat de hoofdingang zich bevindt in de Noordstraat, maar dat er ook een zij-ingang is via de garage in de Pannestraat. Er zijn twee kelders onder het hoofdgebouw dat bestaat uit een gelijkvloers, een eerste en een dakverdieping. Er is ook een conciërgewoning.

(GUS)

Meer informatie over de verkoop van het bijzondere gebouw vind je via deze link. https://www.biddit.be/nl/catalog/detail/281583.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise