Al 21.700 personen hebben de petitie ondertekend tegen de verhoging van het inschrijvingsgeld voor het volwassenenonderwijs. Eén van hen is Linda Hanquet (60) uit Beernem. Zij is een van de vele cursisten die zich niet meer zal inschrijven bij SNT Brugge, waar directeur Anthony Strubbe vreest voor het ontslag van een derde van zijn personeel én zelfs voor het voortbestaan van zijn school. Linda Hanquet dient klacht in bij Unia tegen onderwijsminister Zuhal Demir wegens de discriminatie van cursisten met een beperking.
Linda Hanquet (60) lijdt aan een chronische aandoening en is sinds 2008 op invaliditeit: “Wegens mijn beperkt vervangingsinkomen kon ik dit jaar Spaans en Duits volgen voor 50 euro per cursus. In september verhoogt dit tot 500 euro per vak. Dat is voor mij onbetaalbaar. Ik heb, net als vele anderen, de financiële draagkracht niet om zo’n bedrag op te hoesten.”
Hobby?
“De onderwijsminister noemt een taal leren een hobby. Maar er zijn veel mensen uit de Brugse horeca en de musea die dit doen als meerwaarde voor hun job, om toeristen in hun eigen taal te kunnen aanspreken.”
“Zelf doe ik dit om cognitief bezig te zijn, om mentaal sterker te staan. Dat is goed voor mijn onzichtbare handicap. Bovendien zorgen die cursussen ervoor dat ik sociaal niet geïsoleerd raak.”
Klacht
“Enerzijds promoot de overheid levenslang leren, anderzijds sluit de onderwijsminister mensen met een beperking uit om een opleiding voort te zetten. Dat is discriminatie, ik dien klacht in bij Unia tegen Vlaams onderwijsminister Zuhal Demir!”