ChiQue BelgiQue brengt de mooiste wagens naar Patersdreef in Tielt

Organisator Stefaan Deruyck (links) samen met Kenny Vandenheede en Iris Matton en haar unieke Audi A1 big wing. © Wouter Meeus foto WME
Redactie KW

Stefaan Deruyck heeft er lang op moeten wachten, maar zondag 29 augustus kan hij zijn geboortestad Tielt weer laten genieten van de allermooiste wagens uit binnen- en buitenland. Onder de nieuwe naam ChiQue BelgiQue laat hij de parking aan de Patersdreef vollopen met maar liefst 300 topwagens.

Noem het geen tuning-event, maar een car-event. “Deze evenementen zijn al lang niet meer wat ze ooit waren”, valt Stefaan Deruyck (42) met de deur in huis. Als liefhebber van wagens in hart en nieren organiseert hij doorheen het hele land evenementen met zowel oldtimers als performance-wagens. Corona stak daar even een stokje voor, maar intussen vloog Stefaan er vol goede moed weer in. Kers op de taart: ChiQue BelgiQue in zijn eigen Tielt.

“Al 25 jaar organiseer ik car-events, dus toen dat stilviel, heb ik het sociale contact enorm gemist”, vertelt hij. “Ik ben dan ook blij dat we, mits het strikt naleven van alle regels, het afgelopen jaar toch vijf keer iets konden organiseren. Niet alleen konden we zo weer een glimlach bij de mensen tevoorschijn toveren, maar ook alle sectoren die afhankelijk zijn van zulke events, iets aanbieden. Respect voor hen, want ze hebben het niet gemakkelijk gehad.”

Het laatste evenement van dit jaar brengt Stefaan naar Tielt. De voorbije jaren organiseerde hij telkens Nitro Productions in eigen stad, maar nu kreeg het event de naam ChiQue BelgiQue. “Gek genoeg heeft die Franse naam opvallend veel Walen aangetrokken”, lacht Stefaan. “Zondag is iedereen welkom aan de Patersdreef om daar de wagens te komen bekijken, helemaal gratis. Er zijn meer dan 300 wagens ingeschreven. Een deel daarvan zijn oldtimers en kevers, maar er zijn uiteraard ook veel performance-wagens bij. We zien dat de sector sterk evolueert. Dat maakt het zo interessant om deze events te organiseren. Ik had altijd gedacht dat ik dit niet lang zou doen, maar de sector blijft vernieuwen. Zo is er nu een trend waarbij de wielen van de wagens in camber worden geplaatst, dat is schuin en bijna helemaal in de wielkas, zo laag mogelijk bij de grond. Ook mooie velgen zijn helemaal in. We zien ook langzaam elektrische wagens opduiken tijdens onze evenementen. Wie weet, misschien organiseer ik over enkele jaren wel volledige elektrische car-events.”

Halletoren

De evenementen trekken ook al lang niet enkel jonge deelnemers aan. “Onze oudste deelnemer is zelfs 83 jaar. Hij beleeft tussen het jonge volk echt zijn tweede jeugd. De groep is echt één familie, die van overal komt en elkaar elke week op een andere plek treft.”

Stefaan koestert nog één grote droom: een evenement onder de Halletoren. “Daar moet ik dan plaats vinden voor 300 wagens, maar dat móet haalbaar zijn.” Intussen is hij tevreden met een plekje aan de Patersdreef. Iedereen is er zondag 29 augustus welkom tussen 10 en 17 uur. (LDW)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise