Brouwerij De Poes maakt Cherry Spirit, een gin op basis van Poesbier

Stijn David van brouwerij De Poes met zijn nieuwe gin. © foto WME
Redactie KW

Stijn David, die met brouwerij De Poes de afgelopen jaren met zijn bieren meermaals in de prijzen viel, organiseerde op donderdag 30 januari in zijn brouwerij een exclusieve verkoop van Cherry Spirit, een Gin op basis van Poesbier met krieken.

Ongeveer een jaar geleden besloot de Tieltse brouwer zonder hierbij enige verwachtingen te hebben om Poesbier met krieken een tweede gisting te geven op eiken vaten. Na 12 maanden en een paar weken geduldig wachten was het resultaat van de proefsessie zo positief dat Stijn besloot opzoek te gaan naar een stokerij om een distillaat te maken van het resultaat.

Een zoektocht die hem in Pepingen bracht bij Manu De Cort van Distillery Ground Control. De stokerij die gespecialiseerd is in het stoken van gin en whisky en een gelijklopende ontstaansgeschiedenis kent als brouwerij de Poes bleek de perfecte partner te zijn in dit verhaal. “Ik heb hen volledig vrij gelaten bij de creatie van onze Cherry Spirit. Manu besliste om geen extra kruiden toe te voegen aan de creatie, de aanwezige eikentoets en krieken waren volgens hen voldoende aanwezig waardoor het zonde zou geweest zijn om het product verder te versnijden“, vertelt Stijn David.

“De Cherry Spirit is een afgewerkt maar experimenteel product van de brouwerij, wat je kan zien aan het originele Poes-logo in een ovaal, net zoals het Houblon bier. Het zijn producten die afgewerkt zijn, maar in de toekomst nog geperfectioneerd kunnen worden of niet eeuwig in ons aanbod zullen blijven.”

“Of er dus een opvolger komt ? De tijd zal het ons leren, al zal het mede door het lange productieproces sowieso occasioneel zijn. Daarbij zijn we met bouwerij De Poes een bierbrouwerij en geen stokerij“, vult Stijn aan.

De eerste drie flessen verdeelde Stijn onder de naaste familie. Maar ook bij de Tieltenaar was de interesse in dit exclusieve product groot. Na een kleine vier uur waren er slechts nog een kleine 40 flessen uit het lot van 150 beschikbaar. (WME)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise