In januari vond in CC Scharpoord in Knokke-Heist het jaarlijkse jeugdpoëziefeest plaats van de Marnixring. Bram Vantorre, een leerling uit het vijfde leerjaar van de gemeentelijke basisschool ’t Polderhart, kroop enthousiast in zijn pen. Zijn gedicht werd niet alleen de publiekslieveling, maar ging ook nog eens aan de haal met de derde prijs van de jury. “Nu op de koop toe Kinderkrak worden, is een hele eer.”
Eind januari, aan de vooravond van de jaarlijkse Gedichtendag, huldigden de Marnixringen Knokke Heist De Blinckaert, Brugge Gruuthuse en Brugge Simon Stevin in cultuurcentrum Scharpoord de laureaten van hun jeugdpoëziewedstrijd die ze dit jaar al voor de negentiende keer organiseerden. De opdracht was een gedicht schrijven met de titel ‘Licht op groen’, en daar gaf de tienjarige Bram Vantorre een heel eigen invulling aan.
“Mijn gedicht ging eigenlijk over het feit dat ik heel graag een gsm wou, maar daar superlang op moest wachten”, zo vertelt Bram. Oh ironie: toen hij er dan uiteindelijk toch een kreeg, wou hij hem niet meer. “Ik had ondertussen buiten leren spelen in de natuur, in het groen”, aldus Bram, die in het vijfde leerjaar van de gemeentelijke basisschool ‘t Polderhart bij juf Tania in de klas zit.
Boekenpakket
De hele klas deed mee aan de wedstrijd, maar vooral Brams gedicht viel bij het publiek dus in de smaak. De jongeman werd een van de negen finalisten. “Op zich vond ik het al heel spannend dat ik naar de finale mocht in Scharpoord. Ik was er een tijdje daarvoor ook al eens langsgeweest om een filmpje te maken. Zo zorgden ze ervoor dat wij van de avond konden genieten en dus geen zenuwen moesten hebben om ons gedicht zelf voor te dragen voor een volle zaal. Het was een hele leuke show en onze gedichten werden ook gebracht door echte muzikanten en dichters”, vertelt Bram enthousiast.
Behalve de publieksprijs won hij ook nog eens de derde prijs van de jury. “Superblij”, glundert Bram, die een schare trouwe supporters mee had. Zijn schooldirectrice en enkele juffen kwamen hem aanmoedigen en hij won een mooi boekenpakket.
Kinderburgemeester
Brams ouders zijn apetrots op hun jonge dichter. “Als ouders vinden wij het belangrijk dat onze kinderen actief in het leven staan”, zegt papa Johnny. “Zo zitten Bram en zijn zus Hanne beiden in de Chiro, spelen ze volleybal bij Mehoni en is Bram dit schooljaar ook gestart met judo. In het weekend ravotten ze graag in de natuur met vriendjes uit de buurt, of stunten ze op de trampoline.”
“Enkele jaren geleden mocht Bram als kinderburgemeester de vernieuwde gemeenteschool inhuldigen”, zegt mama Lindsey De Meulenaere. “Sindsdien is hij ook wel erg geïnteresseerd in onze lokale politiek. Doordat we ons zelf inzetten als vrijwilligers bij het feestcomité, de vriendenkring en de schoolraad zijn onze kinderen vaak aanwezig op de verschillende activiteiten in Zuienkerke waar ze dan vaak een handje meehelpen. Zo hielpen ze enkele weken geleden tijdens de lenteschoonmaak van Mooimakers onze gemeente nog net iets mooier te maken.”
Favoriete plaats
Bram spreekt trouwens als een ware ambassadeur als het over Zuienkerke gaat. “Mijn favoriete plaats is Domein Polderwind, want daar kan ik lekker spelen met mijn zus en onze hond Jules. Net als mama wil ik me graag verder blijven inzetten voor onze mooie poldergemeente. Ik woon hier graag en vind dat we een supertoffe school hebben. Alleen zou ik wel graag hebben dat er een skatepark komt in Zuienkerke”, aldus Bram, die dit schooljaar trouwens ook samen met zijn klas in de prijzen viel op de Lego League STEM-wedstrijd. “Blij dat ik nu als kers op de taart de titel van ‘Kinderkrak’ krijg. Ik had dit totaal niet verwacht en vind het een hele eer.”
Volgens zijn juf Tania is Bram één bruisend vat vol energie en creativiteit. “Met zijn prijswinnend gedicht ‘Licht op groen’ liet hij Knokke stilstaan, terwijl hij zelf nooit stilzit. Of hij nu op het volleybalveld staat, een verhaal vertelt of een handje helpt, Bram staat altijd klaar. Een échte Kinderkrak met een hart van goud.”
In de beste traditie van de vriendenboeken vroegen we onze Kinderkrak enkele vraagjes in te vullen:
Later word ik …
turnleerkracht.
Je mag me altijd wakker maken om …
naar het voetbal te kijken.
Ik hou niet van …
ruziemaken.
Dit doe ik het liefst in mijn vrije tijd:
Ravotten, judo, gamen, volleybal, Chiro en op reis gaan
Dit is mijn grootste wens:
Een eigen pretpark hebben.
Lees hier alle verhalen van de Kinderkrak.