Benefiet ‘Music for A.J.’ in Handzame om medische kosten te betalen

We herkennen de organiserende vrienden en familieleden, met v.l.n.r. Rik Waeyaert, Luc Waeyaert, Kathleen Maveau, Jeroen Waeyaert en kunstenaar Hubert Devoldere. © Foto JDK
Redactie KW

Luc Waeyaert, ere-voorzitter van Cadaatan, sloeg samen met enkele familieleden en vrienden de handen in elkaar om voor zijn petekind A. J. een benefietavond te organiseren. De jongen wordt op 12 oktober 17 jaar en is herstellende van een zwaar verkeersongeval. De medische kosten liepen hoog op en zijn familie moest alles verkopen om dit te kunnen betalen.

“Ik zet me al bijna 20 jaar in voor Cadaatan”, steekt Luc Waeyaert van wal. “We proberen de levensstandaard van de mensen te verbeteren door het onderwijs op de Filipijnen aan te pakken. Mijn vrouw is ook Filipijnse en nu is het zo dat de zoon van haar broer Artemio in mei een zwaar motorongeval kreeg. Artemio Junior zoals hij heet, of kortweg A. J., moest uitwijken voor een hond die de straat overliep en ondanks zijn lage snelheid, kwam hij zwaar ten val met zijn hoofd op een rotsblok.”

“Hij werd naar het ziekenhuis gebracht, waar een stuk van zijn schedel moest afgenomen worden. Gelukkig was dit een kliniek met westerse, bekwame dokters en de ingreep verliep vlekkeloos. Feit is echter dat de gezondheidszorg daar heel duur is en dat er altijd boter bij de vis moet zijn, met andere woorden: eerst betalen en dan helpen ze je. De hele ingreep zou in totaal een kleine 30.000 euro kosten en van ziekteverzekering is daar geen sprake. Mijn vrouw en ik droegen ons steentje bij en ook mijn schoonzus, want die gaf hem de motorfiets als geschenk, voelde zich verschrikkelijk schuldig.”

Zusje overleden

“De papa van A. J. verkocht zijn hele hebben en houden om ook maar een beetje te kunnen bijdragen”, vervolgt Luc. “Zelf ben ik ter plekke geweest, want A. J. is mijn petekind. Ongeveer vijf maanden na het ongeval is A. J. weer heel goed gerecupereerd, maar het gezin kreeg eind augustus een nieuwe tegenslag te verwerken: het vijfjarig zusje van A. J. overleed.”

“Het kind had zowel een mentale als fysieke beperking, maar dat het plots zo snel zou overlijden, had niemand verwacht. We vonden dat we iets moesten doen om het gezin te helpen. De vader van A. J. is trouwens al sinds 1999 de lokale manager voor Cadaatan ter plekke en zorgt al bijna 20 jaar dat het geld er goed besteed wordt. Met Cadaatan kunnen we niks organiseren voor privé-personen, dus pakken we het vanuit een andere hoek aan.”

Kunstwerk libelle

“We startten een crowdfunding en organiseren op vrijdag 12 oktober Music for A. J. in de Handzaamse Gildezaal. Daar tonen we die avond de wedstrijd Zwitserland – België op groot scherm, terwijl de aanwezigen van streekbieren en Filipijnse hapjes kunnen genieten. Ook kunnen er videoclips aangevraagd worden en worden er kunstwerken geveild. De kers op de taart is toch wel het bijna vijf meter hoge kunstwerk dat kunstsmid Hubert Devoldere uit Handzame maakte.

Het stelt een libelle voor en de vleugels zijn van brandglas. We hopen dat iemand op dit werk komt bieden, het zou heel mooi staan in de inkomhal van een of ander bedrijf. De startprijs wordt ingesteld op 2000 euro, maar we hopen veel meer te halen. We hopen dat we met het geld de familie van A. J. weer wat zekerheid kunnen bieden en dat ze opnieuw een paar stuks vee kunnen aankopen om te kweken en de rest van hun schulden af te betalen. We zijn ook Hubert dankbaar dat hij dit mooie smeedwerk maakte en schonk”, besluit Luc.

(Jeffrey Dael)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise