Anne Pollentier (65), die met haar man Patrick Bonte (68) in de Maasstraat in Torhout woont, heeft het hart op de juiste plaats. Ze vervaardigt mooie hand- en toilettassen, geldbeugels en knuffels ten voordele van Kloen uit Roeselare. Die vzw steunt kindgerichte projecten en organisaties zoals Het Clownshuis, Dokter Knuffel, Orka en Muco.
“Ons doel is een lach toveren op het gezicht van elk kind, op de eerste plaats van kinderen met een ziekte of een beperking”, zeggen Geert Deraeve en zijn vrouw Riet Vanhaverbeke. Zij zijn in 2004 met Kloen van start gegaan en ontfermen er zich nog altijd over. “Voor ons zijn mensen zoals Anne van onschatbare waarde. Niet alleen omdat ze ons financieel steunen, maar vooral ook omdat ze Kloen een warm hart toedragen.”
Met zin voor precisie
Anne heeft 41 jaar in het volwassenenonderwijs de vakken kleding en mode gegeven. Ze deed dat in de gemeenschapsschool aan de Manitobalaan in Sint-Andries Brugge. Sinds mei 2021 is ze met pensioen. Al enkele jaren maakt ze zich verdienstelijk door met zin voor precisie tassen en knuffels te naaien uit canvas of katoen en die tegen democratische bedragen aan de man te brengen. Ongeveer twee derde van de verkoopprijs schenkt ze aan Kloen. Zopas overhandigde ze 1.483 euro aan de vzw, een som waar Geert en Riet heel blij mee zijn.
Anne baseert zich voor haar unieke tassen op patronen uit de Verenigde Staten. Aan een kleine tas besteedt ze ongeveer vier uur arbeid, aan een grotere zes uur.
“Ik ben blij me op deze manier voor een goed doel te kunnen inspannen”, zegt ze. “Kloen is in de regio Torhout nog niet zo bekend en dat is jammer, want die vzw doet schitterend werk. Wat is er mooier dan een kind aan het lachen te brengen? Mijn man en ik doen ons uiterste best om Kloen bij de bevolking uit het Houtland de nodige uitstraling te geven.”
Info: annepollentier@skynet.be