Rik Vannieuwenhuyse verhuist voorgoed naar Frankrijk. Sinds hij in 2007 zijn delicatessenbedrijf Remmery in Ledegem verkocht na de beruchte hoofddoekenaffaire, verblijft hij al vaak in het zuiden van Frankrijk.
Maar nu verkoopt de man dus al zijn bezittingen hier en trekt definitief naar daar. Hij heeft er een bedrijf dat aanmaakhout produceert voor de barbecue.
Naïma Amzil
Vannieuwenhuyse haalde vijf jaar geleden het nieuws toen hij anonieme dreigbrieven kreeg omdat hij zijn Marokkaanse werkneemster Naïma Amzil niet wilde ontslaan omdat ze een hoofddoek droeg. De man (of vrouw) achter de brieven werd nooit ontmaskerd. Vannieuwenhuyse zag zich wel genoodzaakt zijn bloeiend bedrijf over te laten. Hij was daarna ook even kandidaat voor Open VLD in de nationale politiek, maar raakte niet verkozen.
(T.N./A.D.)