Tijdens de gemeenteraad van december legden twee nieuwe raadsleden hun eed af. Groen-voorzitter Eefje Deweer (45) neemt de plaats in van Marij Vanlauwe. Stefanie Platteau (37), enkele jaren geleden nog raadslid in Menen, vervangt bij Team Waregem partijgenoot Johan Vanhove.
Vorige maand namen Marij Vanlauwe (Groen) en Johan Vanhove (Team Waregem) afscheid van de Waregemse gemeenteraad. Dinsdag legden hun opvolgers de eed af in het stadhuis. Dat Groen-voorzitter Eefje Deweer het halfrond zou vervoegen, wisten we al. Nu is het officieel. “Ik heb even geaarzeld hoor om in de politiek te stappen. Maar er zijn zoveel dingen die nog beter kunnen in onze stad”, vertelt de 45-jarige federaal secretaris kustwacht bij FOD Binnenlandse Zaken.
“Het sterke team enthousiastelingen bij Groen geeft mij veel goesting om me verder te engageren. Ik kijk er naar uit om mij volledig te smijten. December is het ideale startmoment, binnenkort wordt het meerjarenplan voor deze legislatuur door de meerderheid voorgesteld. Ik ben er zeker van dat we daar vanuit onze fractie nog wel enkele suggesties ter verbetering zullen hebben”, besluit Deweer, die met haar partner comedian Piv Huvluv in Desselgem woont.
Team Waregem schuift Stefanie Platteau naar voor om Vanhove te vervangen. Stefanie (37) is getrouwd met Charles Van Tieghem – bekend van Boomkwekerij Joos, en woont in Beveren-Leie. Opvallend: tot 2023 zetelde Platteau als Open VLD-raadslid in de meerderheid van Menen, waar ze ook een mandaat had bij de sociale woonmaatschappij. “De liefde bracht mij naar Waregem”, vertelt de juriste.
Inspraak
“De werking van een gemeenteraad is mij dus niet onbekend. En Waregem ken ik intussen heel goed. Ik wil vooral een luisterend oor bieden aan de inwoners en constructieve oppositie voeren. We willen allemaal hetzelfde: bouwen aan een beter Waregem. Ik hoop dat onze voorstellen dan ook weerklank vinden bij de meerderheid.”
“Inspraak moet beter en transparanter”, is Stefanie duidelijk. “Neem nu het meerjarenplan 2026–2031: dat wordt pas twee weken voor de stemming aan de gemeenteraadsleden bezorgd en laat dus nauwelijks ruimte voor grondig debat of echte participatie. Dat moet anders.”