De gloednieuwe afdeling van PVDA Izegem – voluit PVDA Izemundo – laat van zich horen. Ze doen een beroep op hun spreekrecht om de ‘dure prijzen’ die afvalintercommunale IVIO vanaf 2026 zal hanteren op de korrel te nemen. “Voor sommige mensen zal de factuur meer dan verdubbelen.”
PVDA is sinds dit jaar een afdeling opgestart in Izegem, zo waren ze ook al op de Batjes in Izegem aanwezig. Op de gemeenteraad van maandag 20 oktober heeft ondervoorzitter Jan Hernalsteen, die al vijf jaar in de stad woont, spreekrecht aangevraagd. “We hebben niets tegen het DIFTAR-principe, waarbij de vervuiler betaalt. Maar wel tegen de prijzen die daarbij worden gehanteerd. Het draait ons niet om het GFT, maar wel om het restafval waarvoor een forse prijshoging wordt doorgerekend.”
Maandag krijgt Jan Hernalsteen dus vijf minuten spreekrechter, ook de vorige gemeenteraad werd door de erfgoedgemeenschap al gebruik gemaakt van dat spreekrecht. “Wij krijgen vijf minuten tijd om ons punt te maken. We weten dat de tarieven al gecommuniceerd zijn, maar we hopen dat er eventueel met toelages en premies kan gezorgd worden dat wie het moeilijk heeft, wordt ondersteund.”