Kuurne investeert in 2026 in een vernieuwde, toegankelijke en nabije dienstverlening. Inwoners die een geboorte aangeven, een rijbewijs ophalen of met een hulpvraag langskomen, zullen sneller, efficiënter en persoonlijker geholpen worden.
In het nieuwe jaar wil Kuurne zijn burgers ruimere openingsuren aanbieden voor de gemeentediensten. Het onthaal met snelbalie in het gemeentehuis zal voortaan ook maandag van 14 tot 16 uur geopend zijn. Het Sociaal Huis volgt dit voorbeeld op dinsdag van 14 tot 16 uur.
Voor sommige diensten blijven extra afspraken mogelijk, via kuurne.be/op-afspraak. Wie een complexe hulpvraag heeft – zoals een aanvraag voor leefloon, budgetbeheer of financiële tussenkomsten – kan nu op meer momenten terecht op afspraak. Voor eenvoudige vragen zoals attesten, informatie of hulp bij digitale documenten zijn er extra vrije inloopmomenten van maandag tot en met vrijdag in het Sociaal Huis.
“We houden woord om onze inwoners nog beter te dienen”
Zonder afspraak
De snelbalie aan het onthaal wordt uitgebreid, waardoor inwoners nog meer zaken onmiddellijk kunnen regelen: attesten aanvragen, een rijbewijs of reispas afhalen, een handtekening laten wettigen of een reistoelating aanvragen.
Het gemeentehuis is voortaan maandag van 14 tot 16 uur telefonisch bereikbaar; het Sociaal Huis op dinsdag op hetzelfde tijdstip. Cliënten van de sociale dienst kunnen hun maatschappelijk werker rechtstreeks bereiken via gsm. Ook digitaal breidt de dienstverlening uit: via de Kuurne-app zullen inwoners binnenkort een geboorte kunnen aangeven, wettelijk samenwonen registreren of een kind erkennen.
Blijvend verbeteren
“In 2026 werkt Kuurne verder aan een betere opvolging van meldingen en vragen, zodat inwoners sneller antwoord krijgen”, vertelt burgemeester Francis Benoit. “Werken op afspraak blijft belangrijk: minder wachttijden, meteen de juiste medewerker en een efficiëntere dossierbehandeling. Met deze mix van maatregelen investeert Kuurne in heldere, vriendelijke en nabije dienstverlening. We houden dus woord om onze inwoners nog beter te dienen.”