Brugs gemeenteraadslid wil mobiel stadskantoor in deelgemeenten

Redactie KW

Minou Esquenet (CD&V) stelt voor om naar het voorbeeld van Gent een mobiel stadskantoor te openen voor in afgelegen deelgemeenten.

“Wij stellen voor een innovatief en hedendaags mobiel stadskantoor in te zetten voor de meer afgelegen deelgemeenten”, opent Minou Esquenet, gemeenteraadslid voor CD&V in Brugge. “Brugge is een vrij uitgestrekte stad, met vele en van elkaar verschillende deelgemeenten. De dienstverlening laat op veel van die plaatsen te wensen over. Zo is er in Zwankendamme al jaren geen sprake meer van een echte dienstverlening. Het kantoor is meer een principe dan een dienst. Er is geen internet, er is geen pc, er is geen kopieermachine, er is met moeite een schaar en schrijfgerief. Maar, het is drie dagen per week een half uur open en je kan er afvalzakken bekomen. Maar minimale dienstverlening betekent toch minstens dat men er iets kan opzoeken, afprinten, en meegeven. Dat je er een rijbewijs, paspoort en dergelijke kan afhalen. Dat men je, eventueel na de nodige opzoekingen, kan doorverwijzen, dat men even een telefoontje kan plegen naar het hoofdkantoor.”

Mobiel kantoor

“Ik begrijp perfect dat in elke deelgemeente een volwaardig kantoor uitbouwen niet mogelijk is”, gaat ze verder. “Ik stel dan ook voor, naar het voorbeeld van Gent, over te schakelen naar een mobiel stadskantoor. Dat kantoor moet goed uitgerust zijn met een comfortabele balie, de meest moderne software en apparatuur die de stadsmedewerker in staat stelt om de mensen snel en efficiënt te helpen. Dit rijdend kantoor kan op vaste dagen aanwezig zijn in de deelgemeente, of waarom niet, op afspraak, bij minder mobiele mensen zelf thuis langs gaan. In Gent is men al zover, dus bij ons moet het ook mogelijk zijn.”

(JL)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise