80 reizigers, vooral studenten, van Lijnbus gehaald nadat leiding met koelvloeistof knapt: “Hopelijk waren ze op tijd voor examens”

De brandweer strooide meerdere zakken met absorberende korrels want het ging al snel om enkele liters van het goedje. (foto JH)
Redactie KW

In Torhout moesten donderdagochtend zo’n 80 passagiers, bijna allen studenten, van een Lijnbus worden gehaald nadat een leiding met koelvloeistof plots knapte. Daardoor zag de buschauffeur amper nog iets door de voorruit. “Gelukkig reed ik traag en kon ik me snel aan de kant zetten. Er was wat gemor omdat heel wat studenten examens hadden, ik hoop dat ze op tijd waren”, zegt de chauffeur.

Het incident deed zich donderdagochtend voor even voor 8 uur op de Lijnbus die vanuit Oostende kwam en bestemming Torhout station had. Bij het binnenrijden van Torhout ging het op de Oostendestraat enkele honderden meters voor de rotonde met de R34 verkeerd. “Plots hoorde ik een knal”, zegt de chauffeur. “Vrijwel meteen wasemde mijn voorruit aan. Op dat moment was het nog schemerdonker en veel zag ik niet meer. Gelukkig reed ik traag omdat er sowieso veel verkeer was en kon ik vrij snel uitwijken naar een parkeerstrook rechts. Maar meteen nadat ik parkeerde, sijpelde er vloeistof binnen in de cabine. Ik probeerde alles op te ruimen met papieren doeken, maar het was veel te veel.” 

Gemor voor examens

De brandweer van Torhout kwam ter plaatse waarna bleek dat het om een leiding met koelvloeistof ging. Die zit in de bus in een circuit vooraan en vanuit de cabine lekte de vloeistof op straat. De brandweer strooide meerdere zakken met absorberende korrels want het ging al snel om enkele liters van het goedje. Voor de passagiers zat er niks anders op dan de bus te verlaten. “De bus zat volledig vol, een tachtigtal mensen schat ik”, zegt de chauffeur. “Bijna allemaal studenten en die morden wel wat. De meeste hebben examens en ze vreesden te laat te zijn. Ze moesten 100 meter wandelen naar een volgende halte waar een andere bus hen kon oppikken. Ik hoop dat ze nog op tijd waren voor hun examens, maar dit was natuurlijk overmacht.”

Een technische ploeg en andere bus van De Lijn kwamen ter plaatse om het probleem te verhelpen en indien nodig de bus weg te halen. Door het incident was er verkeershinder. (JH)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise