Kinderen van kinderdagverblijf ‘t Kaboutertje geëvacueerd na gasgeur

De 25 kinderen werden geëvacueerd door het personeel. © JH
Redactie KW

25 kinderen en het aanwezige personeel van kinderdagverblijf ‘t Kaboutertje in Handzame bij Kortemark werden donderdag in de voormiddag geëvacueerd. Aanleiding was een werkneemster die onwel was geworden waarna een gasgeur werd geroken. De brandweer voerde uitgebreide metingen uit maar kon niets waarnemen.

De hulpdiensten werden donderdag om 10.40 uur gebeld vanuit kinderdagverblijf ‘t Kaboutertje in de Kronevoordestraat in Handzame met de melding dat er een gasgeur werd waargenomen en er vermoedelijk een probleem was. Een van de begeleidsters was ook onwel geworden. Zowel de brandweer als de politie snelden met meerdere ploegen ter plaatse. Er werden ook meteen een ziekenwagen en Fluvius ter plaatse gevraagd. “Bij onze aankomst hadden de begeleiders en verantwoordelijken goed gehandeld want alle 25 kinderen waren al geëvacueerd”, zegt brandweerkapitein Gino Crombez van post Diksmuide.

“Ze verzamelden allemaal buiten op een grasplein vlakbij de school waar ze konden spelen. De betrokken begeleidster had al de hele ochtend last van hoofdpijn en kreeg een check-up van de ambulanciers. Zelf hebben wij het gebouw grondig doorzocht maar nergens konden we gas meten. We deden nog een controle in het volledige gebouw en hebben alle ramen en deuren opengezet. Omdat het om kinderen gaat namen we geen risico’s. Pas na een uur en na een nieuwe controle lieten we iedereen terug naar binnen gaan.” Waar de geur vandaan kwam is niet duidelijk maar aan het kinderdagverblijf werd gevraagd alles nauwlettend in de gaten te houden. (JH)

Lees meer over:

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content