Gemeentelijke diensten in Knokke-Heist haalden tijdens zomermaanden 182 ton extra afval op

De gemeentelijke reinigingsdienst haalde afgelopen zomer liefst 182 ton afval op in Knokke-Heist. (foto GF)
Redactie KW

De gemeentelijke reinigingsdienst haalde afgelopen zomer liefst 182 ton afval op in Knokke-Heist. Dat blijkt uit de meest recente cijfers. Voor de duidelijkheid: de reguliere ophaling valt buiten die cijfers.

En of de zomerse drukte een invloed heeft op het afvalbeleid in de kustgemeente. De gemeentelijke reinigingsdienst draaide op volle toeren met extra ploegen, veegwagens en strandteams. De cijfers zijn bepaald indrukwekkend te noemen. In juli en augustus werd respectievelijk 93,8 ton en 88,3 ton extra afval opgehaald. Dit is wat de medewerkers op het terrein en met de veegwagens ophaalden. Die cijfers vallen buiten het AGSO, verantwoordelijk voor het gemeentelijke afvalbeheer. Zij staan in voor onder andere de huisophaling en ondergrondse containers.

Verhoogde inzet

“Deze cijfers bevestigen dat de druk op het afvalbeheer tijdens de zomermaanden aanzienlijk blijft”, aldus het gemeentebestuur. “Toch slaagden de diensten erin om de openbare ruimte continu schoon en aantrekkelijk te houden, mede dankzij de verhoogde inzet en goede afstemming tussen alle betrokken teams.” (MM)

Lees meer over:

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise