Van de plantage tot bij de politie: Eric Goens duikt in de wereld van cocaïne in nieuwe Play-docureeks

Eric Goens stroopt zijn mouwen op voor ‘Dealen Met Coke’. (foto Thomas Geuens/Play)
Bert Vanden Berghe

Binnen een kleine maand start het nieuwe televisieseizoen, maar nu al kondigt Play een spraakmakende docureeks aan van televisiemaker Eric Goens uit Koksijde. Acht afleveringen lang wil hij tonen hoe complex, gevaarlijk én mensonterend het circuit achter één lijntje cocaïne is.

Na Niveau 4 en Het Parket trekt Eric Goens nu alle drugsregisters open in de beklijvende nieuwe docureeks Dealen Met Coke, vanaf januari te zien op Play. Acht weken lang kamt hij alle uithoeken van de internationale drugshandel uit. Hij haalt verhaal bij drugscriminelen in Ecuador en Colombia, maar neemt ook plaats op de achterbank van de Belgische politie. Dag en nacht proberen zij grip te krijgen op de illegale handel die steeds professioneler én gewelddadiger wordt in ons land. Het is een permanente achtervolging op kopstukken uit het drugsmilieu, die nog altijd te vaak tussen de mazen van het net glippen.

Het gaat over een realiteit waar elke Belg dagelijks mee geconfronteerd wordt

Ontploffende granaten in woonwijken, schietpartijen op pleinen tussen spelende kinderen… Hoe is het zover kunnen komen in een land als België, zijn we echt op weg naar een narcostaat? De reeks zorgt voor een serieuze wake-up call en legt bloot hoe complex, gevaarlijk én mensonterend het circuit achter één lijntje cocaïne is.

Vijf voor twaalf

Eric Goens: “Voor het eerst wordt het internationale traject van de drugssmokkel zo concreet in beeld gebracht: van de cocaboer in Colombia tot de gebruiker in Vlaanderen. We staan mee op de plantage, we zitten op de achterbank van de politie en spreken met kopstukken uit het drugsmilieu. Het is helaas geen ver-van-ons-bedshow: het gaat over een realiteit waar elke Belg dagelijks mee wordt geconfronteerd. Zoals de Procureur des Konings van Limburg het in onze reeks zegt: “Het is vijf voor twaalf.”

Lees meer over:

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise