Door een beschadigde glasvezelkabel is er sinds donderdag voor klanten van Telenet en Orange geen internet en digitale televisie in Ruddervoorde.
Bij werken van Fluvius ter hoogte van de Kruiskalsijde in Ruddervoorde werd donderdag kort na de middag een glasvezelkabel van Wyre geraakt. Dit veroorzaakte een ernstige storing die vooral klanten van Telenet en Orange treft. Het duurde enige tijd voordat Telenet en Wyre de oorzaak hadden gevonden.
Complicaties
Bij de klantendienst van Telenet kon men wel meedelen dat de oorzaak van de panne was geïdentificeerd, maar dat er complicaties waren opgetreden. De herstellingswerken werden donderdag rond 18 uur opgeschort en werden vrijdagochtend hervat. Er werden nog fibermetingen uitgevoerd om de exacte locatie van de kabelbreuk te bepalen.
Er is voorlopig nog geen duidelijkheid over de timing van de herstelling
Vrijdagmiddag waren Wyre en de firma Jacobs ter plaatse om de situatie op te lossen. In eerste instantie werd geprobeerd om via een bestaande buis een nieuwe glasvezelkabel te trekken, maar dit bleek onmogelijk. Er wordt alles in het werk gesteld om het probleem zo snel mogelijk op te lossen, al is er voorlopig nog geen duidelijkheid over de timing van de herstelling.
Onafgebroken werken
Er zal nu een nieuwe kabel over het kruispunt worden gespannen. Telenet hoopt hiermee alle problemen op te lossen, maar dit vergt de nodige voorbereidingen en tijd. De B2B-klantendienst bevestigde wel dat er onafgebroken verder zal worden gewerkt tot alles is hersteld.
Aanvankelijk kregen we van de klantendienst van Telenet de bevestiging dat getroffen abonnees een compensatie zouden ontvangen via hun volgende factuur. Dit werd echter tegengesproken door de B2B-klantendienst. Telenet erkent bij deze storing dat er sprake was van gebrekkige communicatie met hun klanten in Ruddervoorde. Sommigen werden via sms op de hoogte gehouden, terwijl velen helemaal geen informatie kregen van Telenet.
Voor alle duidelijkheid: deze panne staat los van de werken in Baliebrugge en is het gevolg van werken in opdracht van Fluvius om het laagspanningsnet te verzwaren.