“We zullen het Guilini-zwembad niet sluiten”, beloofde de Brugse sportschepen Olivier Strubbe (CD&V) dinsdagavond tijdens de gemeenteraad. De grondige renovatie van dat zwembad staat evenwel niet in het meerjarenplan van de Stad Brugge.
Sportschepen Olivier Strubbe (CD&V) kreeg het zwaar te verduren tijdens de gemeenteraad. Sandrine De Crom (Voor Brugge) laakte het feit dat de grondige renovatie van het Guilini-zwembad geschrapt is in het meerjarenplan: “Nochtans werd dit met grote trom aangekondigd in 2024. Het is aan de stad om hiervoor voldoende middelen aan te spreken.”
Erfgoed
“Guilini is een zwembad waar jaarlijks 18.000 schoolkinderen komen zwemmen, het is ‘s ochtends een ontmoetingsplek voor senioren. De Brugse zwemclub BZK houdt er zijn trainingen. Maar het gebouw is meer dan een zwembad, met zijn interbellum architectuur is dit een waardevol stukje Brugs erfgoed.”
Met 1 miljoen euro kun je enkel wat oplapwerk bekostigen
Het oppositieraadslid kreeg steun van Pol Van Den Driessche (N-VA): “Ik ben een van die senioren die ‘s ochtends baantjes trek in het Guilini-bad. De toestand van het plafond is er erbarmelijk, er zijn dringend renovatiewerken nodig.”
Uitstel, geen afstel?
Volgens schepen Olivier Strubbe (CD&V) is de renovatie van het zwembad niet geschrapt: “Dit dossier wordt enkel uitgesteld. Vergelijk het met een gezin dat een nieuwe veranda wil bouwen, maar plots geconfronteerd wordt met een lekkend dak. Op zo’n moment zul je eerst je dak dichten. We moeten als stad keuzes maken. Voorlopig hebben we een budget van 1 miljoen euro voor de meest dringende werken. We wachten op een rapport van Farys, omdat het ook nodig is om de technische ruimtes aan te passen.”
Voor Sandrine De Crom (Open VLD) betekent dit slechts opknapwerk. Haar partijgenoot Jasper Pillen hekelde dat Koolkerke geen sporthal krijgt. Want ook van dat dossier is niks te vinden in het Brugs meerjarenplan. Volgens Olivier Strubbe is ook dat dossier slechts uitgesteld: “Er zijn gesprekken met externe partners, zoals Club Brugge, Garrincha en de Johan Cruijff Foundation om dit project te realiseren.”