Uitrol van strategisch commercieel plan bijna rond: “Geactualiseerd op de uitdagingen van vandaag”

Het Frunpark in Izegem. (foto stad Izegem)
Valentijn Dumoulein
Valentijn Dumoulein medewerker KW

Oppositiepartij N-VA vroeg op de gemeenteraad naar een stand van zaken rond de opmaak van een strategisch commercieel plan. “Dit was immers al in volle voorbereiding de vorige bestuursperiode.”

Raadslid Laura Vandamme (N-VA) merkte op dat de Roca Invest, de nieuwe overnemer van het Frunpark, actief wil inzetten op commerciële versterking. “De voorzitter van de cel kleinhandel merkt terecht op dat dit betekent dat er een sterke concurrent bijkomt voor de handelaars in het centrum. Hij benadrukt daarom het belang van nauwere samenwerking tussen de handelaars in het stadscentrum, Unizo en de stad, met een gezamenlijke aanpak, een duidelijk jaarplan en gedeeld budget. Een strategisch commercieel plan kan daarbij richting en visie geven. Dit was al in de vorige legislatuur in volle voorbereiding.”

“Toen werd beslist de finalisering uit te stellen tot het begin van de nieuwe bestuursperiode, omdat er immers budgettaire consequenties aan zijn verbonden. Intussen is de nieuwe meerderheid al een jaar aan de slag, maar voorlopig hebben we hier nog geen vervolg op gezien. Welke nieuwe accenten wil de stad leggen en waar blijft het plan?”

Heropstart

Schepen van Lokale Economie Matthias Leenknecht (STiP+) zegt dat de stad volop bezig is met de heropstart van het plan. “De voorbije maanden hebben we intens overleg georganiseerd met de handelaars, de cel economie, de cel kleinhandel en Unizo, en daarbij ook de resultaten meegenomen van de bevraging waarbij 35 handelaars duidelijk aangaven dat het circulatieplan moet worden bijgestuurd.”

“De pijlers van het vorige ontwerp blijven grotendeels overeind, maar de invulling wordt op verschillende punten herwerkt”

“Deze zomer ontvingen we een stand van zaken van KERNpunt; in het voorjaar spraken we met handelaars over sfeerbeleving en mobiliteit; in juli en oktober was er overleg met eigenaars van leegstaande panden; en op 18 november volgde een inhoudelijk overleg met Unizo.”

“We bevinden ons bovendien in een nieuwe context: het handelscentrum is sterk geëvolueerd, het meerjarenplan is in opmaak en in december hebben we zicht op de vastgestelde budgetten voor de uitvoering van het strategisch commercieel plan.”

‘Quick wins’

Intussen heeft de stad volgens de schepen al meerdere quick wins gerealiseerd. “Telkens na afstemming met de cel kleinhandel, zoals het openstellen van de Kasteelstraat, verbeteringen aan de Marktstraat, de heropstart van Mobiflits, bijkomende kortparkeerplaatsen en maatregelen rond leegstand via aangepaste belasting- en premiereglementen. Ook het dossier rond centrumbeleving en de aankoop van kerstverlichting zijn opgestart.”

“Vanuit deze nieuwe realiteit hebben we beslist om het strategisch commercieel plan dit voorjaar volledig te actualiseren en af te stemmen op de uitdagingen van vandaag: een centrum dat onder druk staat, een circulatieplan dat zwaar woog voor veel handelaars, en tegelijk nieuwe kansen via kernversterking en een gewijzigde aanpak in Frunpark — waar ik aanwezig was op de startvergadering om te benadrukken dat ook ons centrum aantrekkelijk moet blijven.”

“Om concreet in te gaan op uw vraag: de pijlers van het vorige ontwerp blijven grotendeels overeind, maar de invulling wordt op verschillende punten herwerkt.” (vadu)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise