Weinig stadsgenoten of toeristen noemen hem bij zijn naam, want Aimé Van De Gucht (78) staat gekend als ‘meneer go-cart’ van Zeedijk 667. De gepensioneerde Knokkenaar maakt nu al zijn werkateliers leeg. Wij trokken naar de loodsen en ontdekten er een stukje geschiedenis van de Belgische kust.
“We waren de enige verhuurders met een winkel op de Zeedijk,” verklaart de Knokkenaar, “vandaar dat onze naam gewoon ons adres was.” Het was zijn vader Jozef die na de Tweede Wereldoorlog naar Knokke afzakte om er in de Kustlaan de fruit- en groentenwinkel Bon Salami te runnen. “Hij richtte de winkel volledig zelf in, met spiegeltjes achter de rekken zodat de mensen meer leken te zien liggen dan wat er effectief lag”, knipoogt Aimé. “Maar al snel begon mijn vader auto’s te bouwen en die ook te verhuren. En moto’s met wieltjes van kruiwagens, de zogenaamde parachutistenmotootjes. Dat marcheerde heel goed: dag en nacht waren we in de weer. We verhuurden tijdens de dag en herstelden ‘s nachts.”
Geen tijd om ziek te zijn
Aimé nam de zaak over en klopte flink wat uurtjes in Zeedijk 667. “Iedere dag om 6.30 uur uit de veren en ik stond de hele dag recht tot na middernacht. Er was ook geen verwarming. Ik voelde geen kou, werd nooit ziek… Ik had daar geen tijd voor (lacht). Sommige jaren was ik 360 dagen per jaar open. En iedere zomer pakten we uit met nieuwe wagentjes.”
“Iedere dag om 6.30 uur uit de veren en ik stond de hele dag recht tot na middernacht”
Aimé liet vier jaar geleden de zaak over. “Maar na twee dagen in mijn zetel was ik het nietsdoen al beu”, lacht hij. “Ik ben weer begonnen met klusjes. Hier in het atelier, waar mijn vader ook alle speeltuigen maakte en herstelde, kon ik mijn materiaal kwijt.”
De zeventiger wil het wat rustiger aan doen en naar een kleiner atelier trekken. Dus neemt hij afscheid van zijn collectie zelfgemaakte go-carts, jeeps, bootjes, fietsen en een serie oude (maar futuristisch ogende) Sinclairs van de jaren tachtig.
Info op 2dehands.be onder het zoekertje ‘m2335149681’.