Na drie dagen van nationale stakingsacties zijn de loodsen begonnen met het wegwerken van de achterstand op zee. Volgens het agentschap Maritieme Dienstverlening en Kust (MDK) liggen er donderdagochtend 49 schepen te wachten. Op 58 schepen is momenteel wél een loods aanwezig.
De acties die deze week een impact hebben gehad op de nautische keten zijn ten einde. De afwezigheid van personeel in de verkeerscentrales van Zeebrugge had een grote impact, net zoals de minimale dienstverlening van de redediensten. Redediensten brengen de loodsen, als een soort taxi, met boten naar de grote schepen die de Schelde willen opvaren.
Begin deze week was er slechts één redeboot beschikbaar. Door die actie waren er dinsdag en woensdag zowat een honderdtal schepen aan het dobberen op de Noordzee. Tijdens de stipheidsacties van de loodsen zelf, begin oktober, waren het er rond de tweehonderd.