Helft IC-treinen en twee op de drie L- en S-treinen rijden niet maandag

De vakbonden kondigden drie dagen van stakingen aan tegen regeringsmaatregelen. Bij het spoor start de actie zondagavond om 22 uur. (foto Belga)

Tijdens de eerste van drie stakingsdagen op het spoor zal maandag de helft van de IC-treinen niet rijden. Dat meldt spoorwegmaatschappij NMBS in een persbericht. Twee derde van de lokale L-treinen en voorstedelijke S-treinen zal niet rijden en ook een groot deel van de piekuurtreinen is geschrapt.

De vakbonden kondigden drie dagen van stakingen aan tegen regeringsmaatregelen. Bij het spoor start de actie zondagavond om 22 uur. Op basis van het personeel dat wel wil werken, stellen spoorbedrijven NMBS en Infrabel een alternatieve treindienst op. De impact verschilt van dag tot dag.

Alternatieve dienstregeling

De alternatieve dienstregeling voor maandag zal vanaf zondagochtend beschikbaar zijn. Voor de dagen nadien zal NMBS opnieuw telkens een dag op voorhand de reisplanner bijwerken. 

NMBS benadrukt dat de studententreinen van zondag bijna allemaal zoals normaal zullen rijden. De meeste van die treinen vertrekken en komen aan voor de start van de staking. Het gaat om het versterkte aanbod naar onder meer de studentensteden Brussel, Leuven en Gent.

Lees meer over:

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise