Tegenover het speelplein in het Koningin Astridpark opende onlangs Boem Patat de deuren. De naam verwijst alvast duidelijk naar het concept: gepofte aardappelen uit de oven met een originele, verrassende vulling.
De heropening van de terrassen op zaterdag 8 mei betekende ook nieuw leven in het mooie historische pand op de hoek van de Schaarstraat met de Minderbroederstraat. Het pand, dat dateert van 1612, heeft al vele jaren een horecafunctie – onder meer onder de naam ‘t Botaniekstje en later als Pomperlut – maar stond al enige tijd voorafgaand aan de sluiting door corona leeg. Maar het krijgt dus een nieuwe toekomst dankzij de nieuwe uitbaters Wesley Despiegelaere en Subhadra Bagale.
“Ik kwam met mijn dochtertje naar het speelplein hier recht tegenover en zag dat dit pand te huur stond”, zegt Wesley, die al jarenlang als kelner actief is in Knokke-Heist en Brugge.
Try-out in Gent
“Het leek me wel interessant en we hadden toen al het concept van Boem Patat in gedachten. In de studentenbuurt in Gent is er een zaak waar ze gepofte aardappelen vullen met pitavlees én we hebben zelf al in Gent een try-out gedaan met zo’n concept, maar dan meer op Vlaamse leest geschoeid.”
Subhadra, afkomstig uit Nepal, zal in de nieuwe zaak in Brugge de keuken voor haar rekening nemen; samen met een professionele kok die er binnen kort bijkomt. “Het idee is dat we grote aardappelen in de oven poffen, deels leeghalen en dan opvullen met allerlei lekkers”, vertelt ze. “Zoals gehaktballetjes in Luikse saus, gebakken spek en champignons, chili con carne, gerookte zalm, … En vergis je niet: het is echt wel een volwaardige maaltijd want het zijn geen kleine aardappeltjes die we hiervoor gebruiken”, lacht ze.
Boem Patat beschikt over een mooi terras met twintig plaatsen tegenover het speelplein en binnen is er ruimte voor 46 personen, de gelagzaal op de eerste verdieping inbegrepen. Donderdag is sluitingsdag.
(Piet De Ville)