“Hier was al lang nood aan”: Wenduine heeft voortaan ook fietswinkel

Gaëtan Fanuel in zijn fietswinkel. © WK
Wim Kerkhof
Wim Kerkhof Medewerker KW

In de Kerkstraat opende Fietsen Fanu de deuren. Gaëtan Fanuel, zelf een trotse Wenduinenaar, maakt er zijn grote droom waar. “Ik ben al 20 jaar gepassioneerd door fietsen.”

Twee zomers geleden startte Gaëtan Fanuel (36) met een fietshersteldienst aan huis. Dat had zo’n succes, dat het wat uit de hand liep. “Op het laatst kon ik bijna niet meer in ons tuinkotje, en ook ons terras stond vol met fietsen”, grijnst hij.

De fiets was altijd al Gaëtans passie. “Op mijn 16de kon ik als jobstudent aan de slag bij Gino Carts & Bikes in Oostende. Daar heb ik de stiel gaandeweg geleerd, en is mijn liefde voor de fiets gegroeid. Ik bracht er al mijn weekends en vakanties door”, vertelt Gaëtan. Later volgde hij een cursus, en begon hij na zijn uren aan fietsen te sleutelen.

Hubertmolen

“Het was al lang mijn grote droom om zelf een fietsenwinkel te openen en wat het helemaal mooi maakt, is dat ik de kans zag om dat in Wenduine te doen: ik ben hier opgegroeid, woonde als kind rechtover de Hubertmolen. Dit is dus een beetje thuiskomen voor mij”, klinkt het.

Toen hij nog herstellingen aan huis deed, merkte Gaëtan dat er ook veel vraag was uit Wenduine. “Dat is mee de aanzet geweest om hier mijn kans te wagen. In De Haan is Fietsen André recent ook wel gestopt, maar daar heb je altijd nog Fietshuis Cattrysse. Nu is er eentje in De Haan en eentje in Wenduine: netjes verdeeld”, knipoogt Gaëtan.

Fietsen Fanu vond een onderkomen in de Kerkstraat 5. Naast gewone en elektrische fietsen, vind je er ook een assortimentje kinder- en plooifietsjes en een ruime keuze accessoires. De focus ligt op Belgische merken: Oxford, Thompson, Jools,… “Voorheen huisde hier de thuiszorgwinkel van de apotheker hiernaast. Eind januari heb ik getekend en zondag was het eindelijk zover. Hoewel het een ‘stille’ opening was, ben ik toch geschrokken van de grote respons. Ik heb hier een warm onthaal gekregen in Wenduine – het voelde écht als thuiskomen”, klinkt het. Op 23 en 24 maart voorziet Gaëtan nog een feestelijke opening met een hapje en een drankje.

Info: www.fietsenfanu.be.

Lees meer over:

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise