Wat begon als een eenvoudige oproep in een WhatsAppgroep, groeide in amper enkele dagen uit tot een hartverwarmende solidariteitsactie van formaat. Op zondag 21 december bundelen Kortrijkse handelaars en horeca de krachten in de Voorstraat voor De Warmste Kabanne, met als hoogtepunt een uitgebreide Warmste Tombola waarvan de volledige opbrengst naar De Warmste Week gaat.
Initiatiefnemers Niels Mouton en Dieter Missiaen, zaakvoerders van Vagant, zijn nog steeds overdonderd door de respons. “Vorige week deden we een oproep in de WhatsAppgroep van Handel & Horeca. Het idee was simpel: iets extra doen voor De Warmste Week én tegelijk Kortrijkse ondernemers in de kijker zetten. Maar die groep is letterlijk ontploft”, glimlacht Niels. “Intussen zitten we al aan 115 handelaars, goed voor meer dan 170 cadeaus. En we moeten er zelfs nog ophalen. We tikken vlot de 200 prijzen aan.”
Het aanbod is opvallend divers. “Van cadeaubonnen en bierpakketten tot keramieksets, puzzels en een full body massage. Onder de hoofdprijzen zitten onder meer een zonnebril ter waarde van 200 euro en een waardebon van 250 euro van het Vietnamese restaurant Kim Quy”, vertelt Niels.
“Onder de hoofdprijzen zitten onder meer een zonnebril ter waarde van 200 euro en een waardebon van 250 euro van het Vietnamese restaurant Kim Quy”
Vanaf vrijdag 19 december zijn lotjes te koop bij Vesper en Vagant aan 3 euro per stuk. Op zondag zelf loopt tijdens het event ook nog iemand rond met lotjes. In totaal worden 5.000 lotjes gedrukt, en elke euro gaat integraal naar De Warmste Week. Winnaars die hun prijs niet meteen kunnen ophalen, hoeven niets te missen: winnende nummers verschijnen op sociale media en kunnen later nog afgehaald worden.
De Warmste Kabanne start zondag vanaf 15 uur, met glühwein, warme chocolademelk, een buitenbar en een dj. “We willen voldoende plaats en sfeer creëren voor iedereen die langskomt”, zegt Niels. “We hadden nooit gedacht dat dit zo groot zou worden, maar we zijn vooral heel content. Dit is Kortrijk op zijn warmst.”