Zesdejaars Centrumschool brengen vernieuwde versie van ‘Scrooge’ op de planken

De volledige crew die instaat voor de Kerstmusical van Gemeentelijke Centrumschool. (foto BRU)
Nico Speleers
Nico Speleers Medewerker KW

De leerlingen van het zesde leerjaar van de Centrumschool in Kuurne zetten hun jaarlijkse traditie verder en presenteren dit jaar een eigen versie van Scrooge, de warme kerstklassieker gebaseerd op het verhaal van Charles Dickens. Het scenario heeft een bijzondere voorgeschiedenis: zo’n 15 à 20 jaar geleden werd het stuk al eens opgevoerd binnen de school. Voor deze editie werd het volledig herwerkt en eigentijds gemaakt door de regisseurs juf Paulien Breemeersch, die voor het eerst aan de musical meewerkt, en juf Florence Devos, die voor het tweede jaar op rij de regie voor haar rekening neemt.

Op woensdag 17 en donderdag 18 december wordt de turnzaal van de Gemeentelijke Centrumschool opnieuw even omgetoverd tot een volwaardige theaterzaal waarbij de aanwezigen zullen worden meegenomen in het bekende verhaal van Ebenezer Scrooge, de norse man die kerst en verbondenheid radicaal van zich afduwt. Wanneer hij op kerstavond bezoek krijgt van drie mysterieuze geesten, volgt een indrukwekkende reis langs zijn verleden, zijn huidige leven en de mogelijke toekomst die hem te wachten staat. In deze schoolmusical komt de tijdloze boodschap van warmte, verandering en hoop tot leven in een sfeervolle en muzikale vertelling.

Dans en muziek

Aan de dansnummers werd hard gewerkt: juf Klaartje Secember zorgde voor frisse, energieke choreografieën, terwijl juf Elise Vanoverbeke en juf Mieke Vercaemer instonden voor de kostuums en volledige inkleding van de voorstelling. Ook muzikaal is de productie eveneens stevig onderbouwd. Een koor met leerlingen uit het derde, vierde en vijfde leerjaar oefende de voorbije weken intensief onder begeleiding van juf Veerle Hellyn, juf Sofie Malfait en juf Ilse Debaveye, zodat de liedjes de voorstelling extra kleur en emotie geven.

Licht en geluid

Op technisch vlak nemen de zesdejaars zelf een opvallende rol op. Licht, geluid en speciale effecten worden grotendeels door hen verzorgd, met de enthousiaste steun van meester Johan Mesdag, die ondanks zijn pensioen nauw betrokken blijft bij grote schoolprojecten. Het decor werd dan weer met veel zorg geschilderd door de Kunstkring van Kuurne, die opnieuw een visueel sterk en sfeervol decor afleverde.

Ook na de voorstelling hoeven de bezoekers niet meteen huiswaarts te gaan gezien de ouderraad voor een gezellige bar zorgt onder het afdak van de speelplaats.

De musical wordt gespeeld in de turnzaal van de Gemeentelijke Centrumschool op woensdag 17 december om 18 en 20 uur, en op donderdag 18 december om 10 uur. Tickets kosten 7 euro en zijn verkrijgbaar via: www.shop.stamhoofd.be/vlamindepan-2025.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise