Veurns Vocaal Ensemble brengt ‘Music Of The Night’ met knipoog naar Halloween: “Onze koorleden worden uit hun comfortzone gehaald”

Met hun concert ‘Music Of The Night’ dompelt het Veurns Vocaal Ensemble het publiek onder in een bijzondere halloweensfeer. (foto MVQ)
Myriam Van den Putte
Myriam Van den Putte Journaliste Het Wekelijks Nieuws

Met hun concert ‘Music Of The Night’ dompelt het Veurns Vocaal Ensemble het publiek op 25 en 26 oktober onder in een bijzondere halloweensfeer. Als locatie kozen ze de Sint-Niklaaskerk in Veurne, waar de begeleiding op het gerenoveerde orgel voor een extra dimensie zorgt.

Elke keer slaagt het Veurns Vocaal Ensemble (VVE) er weer in om voor hun jaarlijkse najaarsconcert een bijzonder thema te kiezen. “We blijven na onze repetities op woensdagavond wel eens hangen en zo ontstond deze keer spontaan het idee om ons concert deze keer te kaderen in een halloweenthema, omdat we net in de halloweenweek optreden. Die week zijn er trouwens heel wat halloweenactiviteiten in Veurne”, vertelt dirigente Stephanie Maertens.

Extra uitdaging

“Zelf vind ik dat het een van onze mooiste programma’s ooit is geworden. De titel klinkt misschien een beetje duister, maar het is een heel gevarieerd repertoire. We kozen voor een aantal musicalnummers en filmmuziek waarbij projectiebeelden de muziek accentueren. Maar er zit ook klassieke muziek bij, actuele en moderne nummers. Het wordt een heel aparte mix, die onze koorleden uit hun comfortzone heeft gehaald. Een extra uitdaging was dat ze moeten zingen met orgelbegeleiding, wat altijd voor vertraging zorgt. We zijn daarom bijzonder blij met David Van Bouwel die voor de muzikale begeleiding op piano en op het gerenoveerde orgel zorgt.”

“De titel klinkt misschien een beetje duister, maar het is een heel gevarieerd repertoire”

Voorzitter Stefaan Hostens klinkt ook enthousiast: “Ons koor zit blijkbaar in de lift. Opvallend is dat er recent nogal wat mannen zijn bijgekomen. Daardoor kan ons koor mooi vierstemmig zingen, soms zelfs achtstemmig. We kijken al uit naar ons kerstconcert in de Zomerkapel in Oostduinkerke op 20 december om 18 uur.”

Praktisch: Concert Music Of The Night in de Sint-Niklaaskerk in Veurne op zaterdag 25 oktober om 20 uur en zondag 26 oktober om 17 uur. Tickets kosten 20 euro (10 euro onder 18 jaar) te koop bij de koorleden, Visit Veurne of rita.de.hollander@skynet.be.
Info: www.veurnsvocaalensemble.be

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise