Het Wingense koor Cantando pakt dit jaar uit met een eindejaarsconcert op vrijdag 12 en zondag 14 december. Al gaat het hier om een winterconcert, het beloven toch twee warme avonden te worden op een ‘al dente’-vuurtje. Het hele concert wordt één zwoele opeenvolging van Italiaanse hits, van ‘That’s Amore’ over ‘Santa Lucia’ tot ‘Volare’ en ‘Tarantella’.
Hoewel de meeste themaconcerten plaats hebben in de Sint-Amanduskerk, heeft het koor al heel wat fraaie optredens achter de rug, in zowat half België en in steden als Barcelona, Bologna, Oxford, Reims en Valkenburg. “Van bij de start 38 jaar geleden wilde Cantando geen dertiende kerkkoor in een dozijn worden”, vertelt Stefaan Vandenbroucke, die het koor al 27 jaar leidt. “We willen dus ook de nodige aandacht besteden aan moderne en eigentijdse songs”, laat hij verstaan.
“Cantando zoekt ook het moderne repertoire op”
Vandenbroucke is een Tieltse dirigent-tenorsolist die graag schwung en energie stopt in zijn optredens. Zijn muzikale smaak varieert van klassiek over jazzy tot operette en hedendaagse songs.
Speciale gast
Ditmaal zet Cantando zijn tanden in een Italiaans repertoire, met Vlaamse, Nederlandse en Amerikaanse roots. Verwacht u dus aan Marina van Rocco Granata of Mama van Il Divo, maar ook aan Zij van Marco Borsato of Mambo Italiano van Dean Martin. Maar de echte Italiaanse saus wordt er geserveerd door zanger, pianist en entertainer Nicola Vigna, geboren in San Remo, maar sinds 2004 inwoner van België. Deze populaire sfeermaker zorgt regelmatig voor uitverkochte zalen. De laatste song wordt Bella Ciao. Hoe kan het ook anders? (GGM)
‘Al Dente’ van Cantando op vrijdag 12 december (19.30 uur) en zondag 14 december (17 uur) in zaal De Verrekijker, Verrekijker 1 in Wingene. Tickets kosten 20 euro (inclusief een drankje) en zijn te koop via 0479 89 55 86 of vanlaere.paul@telenet.be