Vernieuwde Passchendaele Museum heropende met succes zijn deuren: “We eindigen het jaar straks met iets meer dan 105.000 bezoekers”

Schepen Joachim Jonckheere en beleidscoördinator Debbie Manhaeve in het Passchendaele Museum. (foto ZB)
Noël Vandewiele
Noël Vandewiele Medewerker KW

Het vernieuwde Passchendaele Museum in Zonnebeke opende dit jaar wat later zijn deuren. De noodzakelijke vernieuwing wordt door het publiek, dat opnieuw zijn weg gevonden heeft naar het museum, gesmaakt.

 “De aangepaste en chronologische verhaallijn neemt bezoekers stap voor stap mee door de oorlogsjaren, verrijkt met een maximale presentatie van collectiestukken en persoonlijke verhalen. Met een vernieuwde audiogids en levensechte scènes beleven ze het verhaal intenser dan ooit. We kregen al heel veel positieve reacties sinds de opening begin april”, aldus voorzitter en schepen Joachim Jonckheere (#Team8980).

“We zullen dit jaar eindigen met iets meer dan 105.000 bezoekers. Als je rekening houdt dat we in januari gesloten waren en in februari en maart slechts gedeeltelijk konden openen, dan is dat een zeer goed bezoekerscijfer. Hoewel het jaartotaal lager uitvalt dan oorspronkelijk voorzien, bevestigen de bezoekerscijfers in de periode na de heropening het succes van het vernieuwde museum. We verwelkomden al meer dan 1.400 inwoners uit Zonnebeke. Ook internationaal blijft de belangstelling groeien: het aantal Britse bezoekers neemt jaar na jaar toe en ook de Nederlandse markt blijft belangrijk.”

Ook open in december

Voor het eerst is het museum in december open. “We sluiten pas na de kerstvakantie Om dit in de kijker te zetten, zetten we inderdaad in op individuele bezoekers. Zo is er voor gezinnen tijdens de kerstvakantie een speciale activiteit: de winterzoektocht met museumrat Maurice. Kinderen tot 12 jaar kunnen door het museum op zoek naar een verborgen woord. Wie het vindt, ontvangt aan het einde van het bezoek een kleine verrassing. De zoektocht loopt van 20 december tot en met 4 januari.”

“We kregen al heel veel positieve reacties sinds de opening begin april”

“We zijn open tijdens de winter omdat we een groot deel vaste kosten hebben die sowieso doorlopen. Tijdens de maand december organiseren tal van lokale bedrijven en verenigingen bovendien verschillende winterse evenementen, die perfect te combineren zijn met een museumbezoek”, besluit de schepen. (NVZ)

Lees meer over:

Partner Expertise