Pop-upgalerie biedt platform aan jonge artiesten

“De combinatie tussen tweedehands en kunst is een perfecte match”, stelt Brent De Wulf vast. (foto Davy Coghe) © Davy Coghe Davy Coghe
Redactie KW

Op zijn 24ste opende Brent De Wulf dinsdag een kunstgalerie én tweedehandswinkel met kleding en meubels in de Academiestraat. The Locker, want zo heet de pop-up, zal zo’n twee maanden open zijn en wil vooral lokale artiesten de kans geven om hun werk in de stad te exposeren. “Want dat is nu niet mogelijk waardoor lokale artiesten hier wegtrekken.”

Na een opleiding Beeldende vormgeving ging Brent De Wulf aan de slag in de tweedehandssector. Hij zag het potentieel van de bloeiende markt en wilde zelf initiatief nemen. “Met mijn pop-up wil ik een platform aan jonge artiesten aanbieden. Veel lokale talenten studeren in Brugge maar trekken weg omdat ze hier niet kunnen exposeren. Die kans wil ik hen wel geven. Daarnaast is de combinatie tussen tweedehands en kunst een perfecte match. Ik merk dat klanten vaak interesse voor beide zaken hebben”, vertelt de artistieke jongeman.

In The Locker kan je allerhande beeldende kunstwerken vinden. De genres verschillen maar de focus ligt op jonge artiesten. “De shop zal twee maanden open zijn en ik laat kunstenaars telkens voor een korte periode exposeren waarna ik iemand anders de kans geef. We hebben erg veel goede jonge kunstenaars in onze regio, maar velen blijven in de schaduw omdat ze geen kansen krijgen. Dat moet veranderen.”

Intussen werkt de Bruggeling ook zelf aan artistieke projecten, “maar daar kan ik nog weinig over zeggen. Eerst wil ik dat ze helemaal af zijn, pas dan kom ik ermee naar buiten”, lacht hij.

Kapitaal verzamelen

“Met deze pop-up wil ik kapitaal verzamelen om nadien een vaste vestiging te openen. Zo kan ik voor Brugge een meerwaarde betekenen, zeker op cultureel vlak”, besluit De Wulf . (AVH)

The Locker is nog tot 8 oktober geopend in de Academiestraat 14 in Brugge.

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Expertise