Al zowat zijn hele leven maakt Piet Lemahieu (76) kunst. Sinds 2010 doet hij dat in De Beelderij, het artistieke atelier van Tordale, de Torhoutse voorziening voor mensen met een beperking. Momenteel presenteert hij zijn werk in de tentoonstelling Co-House in de Groeningestraat 25 in Kortrijk.
De organisatie is in handen van de vzw Wit.h, in samenwerking met onder andere De Beelderij. Piet woont in De Peerdenposterij aan de Rijselstraat in Torhout en zijn kamer, die bulkt van de kunst, is quasi integraal overgebracht naar Co-House, bed inbegrepen. Je vindt tijdens de tentoonstelling dus een doublure van zijn artistieke biotoop met tekeningen, schilderijen en keramiekbeelden.
Eindeloze inspiratie
Nog twee andere kunstenaars van De Beelderij exposeren tijdens Co-House: enerzijds Franky Delaere en anderzijds Kelly Blontrock. Franky onthult op zondag 25 januari Down de Reuzin, een groot keramiekbeeld waaraan hij nog volop aan het werk is. En Kelly toont zichzelf en haar geliefde Björn Decleir in keramieksculpturen.
“We zijn blij dat we vanuit Torhout aan Co-House kunnen bijdragen”, zegt Nancy Demeyer van De Beelderij. “Voor een keer plaatsen we Piet Lemahieu centraal. Dat verdient hij meer dan ooit. Piet is altijd aan het tekenen, schilderen of boetseren. Zijn inspiratie is eindeloos. Hij verblijft al sinds 1988 in Tordale.”
Vroeger had Piet in een bijgebouw van de ouderlijke woning in Roeselare een eigen keramiekatelier. Vanaf jonge leeftijd maakte hij zijn typische beelden en kleurrijke schilderijen.
Een echte mensenvriend
“Zijn kamer hangt vol met zijn werk”, vervolgt Nancy. “Er is bij manier van spreken geen vierkante centimeter meer vrij (lacht). Dat bracht ons op het idee om voor Co-House zijn kamer als het ware over te plaatsen naar Kortrijk en zo te tonen wie Piet is en wat hij doet. Hij is een man die altijd even vrolijk is, een echte mensenvriend.”
De expositie Co-House kan tot en met 29 maart na afspraak bezocht worden: info@vzwwith.org. Op zondag 25 januari houdt De Beelderij ze van 10 tot 18 uur open.