Schippersweekend viert veertigste editie met vierdaagse: “Eenmalig, maar wel met show uniek voor Vlaanderen”

Lauwe mag zich in september opmaken voor vier dagen Schippersweekend. © Archieffoto JDr
Redactie KW

September is nog veraf, maar bij het Schippersweekend bekokstoven ze nu al een onvergetelijke editie. Het Lauwse festival bestaat veertig jaar en wil dat vieren. Hoe? Met een vierdaagse verjaardag. Starten doen ze al op donderdag 11 september: “Te mooi om niet te doen.”

11, 12, 13 en 14 september 2025, Schippersweekend 40. Afgelopen weekend prijkte de zwart-witte afbeelding met het logo van het festival op de sociale media. Enkel dat. Geen extra info, geen extra afbeeldingen. Vier dagen Schippersweekend in plaats van drie? Het riep in Lauwe en omstreken alvast heel wat vraagtekens op.

Eenmalig

Voorzitter van het festival Jaron Dewitte kan alvast bevestigen dat de vierdaagse een feit is. “We vieren onze veertigste verjaardag, dus sowieso wilden we iets speciaals doen. Daarom hebben we beslist om er met die donderdag een vierde dag aan te breien en er zo een schepje bovenop te doen”, vertelt Jaron.

Nog een dag extra ambiance dus, maar dat zal enkel voor 2025 zijn. “Het word iets eenmaligs, maar dat kan denk ik geen kwaad voor de levers van onze trouwe bezoekers. We hadden het bovendien op voorhand ook al besproken met onze buren. We doen het met respect voor hen, maar dit was gewoon te mooi om niet te doen.”

Daarmee doelt Jaron niet gewoon op dat extra dagje, maar vooral op de invulling van die avond. “Al kan ik daar nog niet veel over zeggen”, houdt hij het geheimzinnig. “Het wordt een avondshow die uniek is voor Vlaanderen en ook nooit meer zal plaatsvinden. Ook voor ons wordt het een unicum. Ik kan nu al zeggen dat we dit nooit meer zullen kunnen herhalen.”

Meer info volgt

Pas midden mei zal de organisatie van het Schippersweekend meer duidelijkheid scheppen. “We kunnen al zeggen dat we mikken op 2.600 man en dat het met zit- en staanplaatsen wordt. De deuren zullen opengaan om 18.30 uur, het programma begint om 20 uur en eindigt om 22 uur om dan de deuren weer te sluiten om 23 uur.”

Starten met een hoogdag, maar er zijn dan natuurlijk nog vrijdag, zaterdag en zondag. Ook daar zijn ze heel wat van plan. “Het is een feesteditie dus komen we wel met wat nieuwigheden. Ook daar zullen we op tijd en stond over communiceren. Wat we wel kunnen zeggen: we willen op deze veertigste editie minstens veertig artiesten zetten”, besluit de voorzitter. (JDr)

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content